Sherpa rallye 2014

30. ročník závodu tatranských nosičů se vrátí na místo, kde vznikl

Nosiči při jubilejním 30. ročníku Sherpa rallye ponesou zátěž na Chatu pod Rysmi.

Sherpa rallye povede na Chatu pod Rysmi

V neděli 19. října 2014 bude vynáška soutěžících nosičů směřovat na Chatu pod Rysmi (2250 m), start bude v 11 hodin na Popradském plese (1500 m). Mezi startem a cílem čeká nosiče asi 5,1 km cesty a 750 m výškového rozdílu. Muži nesou náklad o hmotnosti 60 kg, ženy si naloží do krosny 20 kg. Muži nad 60 let mají za každý rok věku nad 60 úlevu 3 kg z nákladu dolů. Prezentace na startu se otevírá už ráno v půl deváté. Vyhlášení výsledků uvidí chata Viktora Beránka odpoledne. Na plakátu Sherpa rallye se dovíte potřebné informace.

Sherpa rallye

U zrodu populárních závodů nestojí nikdo jiný než osazenstvo Chaty pod Rysmi. Jaro Švorc, Viktor Beránek a další organizují závod už od roku 1985. Z recese se zrodila pravidelná událost podzimu, která občas z Tater zavítá i na alpské chaty. Chcete závodit s nejlepšími? Pak musíte kontaktovat organizátora: Viktor Beránek, +421 903 181 051.

O zábavu vždy postaráno

Těšit se můžete kromě samotných závodů v prostoru startu a cíle na nevšední zábavu, pravá tatranská šerpa šou nebude určitě chybět. Děti na Bejby rely vyrážejí už v 9.00 ze zastávky TEŽ Popradské pleso. Konec jejich nosičského závodu je na Popradském plese a odměna? Čaj na chatě! Vítězství obhajuje tentokrát borišovský Maťo Fabšík, který s cementovou zátěží zvládl dojít na Skalnaté pleso z Tatranské Lesné nejrychleji a mezi ženami vystřídala neporazitelnou Lenku Hiklovou Alena Ruchlová, která bude obhajovat na domácí trati na Rysy. Kdo získá vítězství a také třeba cenu pro nejkrásnější nosičku (cena od odborné erotické komise šerpů) letos?


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru