Sherpa rallye 2016 vyhrál Rasťo Goriščák

V nevšedním závodě nosičů zvítězil ten ze Zámky. Závod se konal v Rakousku.

Nosiči při 32. Sherpa rallye uctili památku Dušana Hudáka. Na stubaiskou Pforzheimer Hütte vynesl náklad nejrychleji Rasťo Goriščák. Mezi ženami neměla konkurenci vítězka několika ročníků Lenka Hiklová.

Rallye vedla na stubaiskou Pforzheimer Hütte

O víkendu 6.-9. října 2015 se odehrál už 32. ročník Sherpa rallye. Vynáška soutěžících nosičů vedla na Pforzheimer Hütte (2308 m), kde měla tahle netradiční soutěž svou premiéru. Důvod byl jasný. Nosiči chtěli uctít památku svého kamaráda Dušana Hudáka, který tu zahynul v lavině při lyžařské túře v březnu.

Sherpa rallye vyhráli Rasťo Goriščák a Lenka Hiklová

Ve startovním poli plném tatranských siláků si nejlépe vedl nosič ze Zamkovského chaty Rasťo Goriščák. S těžkým nákladem 60 kg byl na 7 km nejrychlejší, nechal za sebou Matúše Vnenčáka z Téryho chaty. Ten si na vyrovnání rekordu pěti vítězství Maťa Maličkého a Mikyho Knižky si musí ještě minimálně rok počkat. Mezi zástupkyněmi "něžného pohlaví" byla první v cíli s 20 kg na zádech takřka neporazitelná Lenka Hiklová (Kamenná chata) s časem hodina a šestnáct minut.

Zajímavosti

• Loni při závodu pokřtili knížku jednoho ze zakladatelů nosičského závodu Sherpa rallye Jara Švorce. Jmenuje se "Preteky vysokohorských nosičov – Sherpa Rallye“ a je to takový sumář zážitků, které přineslo všech 30 předcházejících ročníků. Náklad knihy je pouze 1000 ks, tak z ní bude také brzy taková raritka. Máte ji?