Sherpa rallye 2018

34. ročník závodu tatranských nosičů povede na Andrejcovou

Nosiči při 34. ročníku Sherpa rallye ponesou těžký náklad trasou k útulni Andrejcová v Nízkých Tatrách. Ta slaví 50 let.

V sobotu 20. října 2018 bude mít na chatě Andrejcová premiéru Sherpa rallye. Nosiči ponesou vynášku do výšky 1410 m nad mořem ke kříži u útulny. Start populárního závodu bude v 11 hodin na louce "Makovisko" v Pohorelé. Mezi startem a cílem čeká nosiče na 5 km cesty  nějakých 650 m výškového rozdílu. Muži nesou náklad o hmotnosti 60 kg, ženy si naloží do krosny 20 kg. Prezentace na startu se otevírá už ráno. Vyhlášení výsledků uvidíte u chaty odpoledne. Na plakátu Sherpa rallye se dovíte potřebné informace.

Sherpa Rallye 2018

Sherpa rallye

U zrodu populárních závodů nestojí nikdo jiný než osazenstvo Chaty pod Rysmi. Jaro Švorc, Viktor Beránek a další organizují závod už od roku 1985. Z recese se zrodila pravidelná událost podzimu, která občas z Tater zavítá i na alpské chaty. Chcete závodit s nejlepšími? Pak musíte kontaktovat organizátory OZ Horské spoločenstvo.

O zábavu bude postaráno

Těšit se můžete kromě samotných závodů v prostoru startu a cíle na nevšední zábavu, pravá tatranská šerpa-šou nebude chybět. Vítězství z loňského závodu na Téryho chatu obhajuje tentokrát Braňo Karafa, který tam se zátěží zvládl dojít před Rasťom Goriščákem a třetím Lukášem Švolíkem. Mezi ženami byla na trůnu opět takřka neporazitelná Lenka HiklováLaura Vnenčáková, které přišly do cíle společně.

Kdo získá vítězství a také třeba cenu pro nejkrásnější nosičku (cena od odborné erotické komise šerpů) letos?

Zajímavosti

  • Útulna Andrejcová slaví 50 let své existence. Je v provozu od roku 1968. Nachází se na hlavním hřebeni, blízko turistického rozcestí (100 m) se žlutou značkou směr Pohorelá. Podezděný srub je zrekonstruovaný (2005, 2014) se šindelovou střechou, dřevěnou podlahou a kamny. Spí se na pryčnách nebo ve stanech v kleči v okolí chaty. Pramen vody je hned u útulny (tzv. Zimná voda). Chata je v létě obhospodařovaná (od roku 2014). Nabízí i skromné občerstvení. V průběhu závodu bude ale nedostupná.
  • V neděli se koná ještě jeden závod. A to běh do vrchu Andrejcová Vertikal.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru