Skialpinistický festival

Žiarská dolina hostí Skialpfest 2004

Skialpinistickou veřejnost ze Slovenska, Polska a také z Čech čeká v polovině března (19. - 21.3.2004) v Žiarské dolině v Západných Tatrách svátek. Koná se Skialpfest 2004. V zasněžené dolině se spojí touha po mistrovských vavřínech závodníků s turistickým programem rekreačních skialpinistů. Bohatá nabídka ve třech dnech může zaujmout i lidi z řad turistů i horolezců. Od pátku do neděle se opravdu nezastavíte…

Myšlenky organizátorů

Pořadatelem Skialpfestu 2004 je Skialpinistický klub Žiarska dolina společně s SHS James a městem Liptovský Mikuláš. Mottem organizátorů se stala myšlenka na setkání všech lidí ze skialpinistické komunity na jednom místě. "Ak máš rád veľa muziky za málo peňazí, vyplň on-line prihlášku na našej stránke a nenechaj si ujsť podujatie, o  ktorom budeš ešte svojim vnúčatám rozprávať...", zvou na svých internetových stránkách organizátoři.

Bohatý program

Skloubení mistrovských závodů Slovenska a 1. ročníku Středoevropského poháru s programem pro návštěvníky, které čekají zajímavé přednášky ještě zajímavějších hostů např. o lavinové problematice a záchraně v horách, je velice dobrý nápad. Své posluchače najdou i besedy s horolezci spojené s projekcí diapozitivů z  jejich výstupů. Ze známých tváří se můžete těšit na Pavola Barabáše, Petera Valušiaka nebo Milana Kapustu. Aby byl festival festivalem, tak nebude chybět hudba různých žánrů, zlatým hřebem bude na sto procent populární Sherpa band. Horská a letecká záchranná služba se představí doufejme jen v ukázkách své práce. Široká paleta programu tak nabídne opravdu prostor všem, kteří se v horách pohybují a mají co říci i ostatním.

Túry s doprovodem

Rekreační skialpinisté budou mít jedinečnou možnost se zúčastnit dopředu připravené skialpinistické túry pod dohledem zkušených instruktorů skialpinismu M. Dzuroškou, D. Stuchlíkem a náčelníkem Střediska lavinové prevence HZS Ing. Jánem Peťem. Túra bude po malebné Žiarské dolině s možností vyzkoušet si šlapání na pásech v různých sklonech svahů, stoupání v mačkách vzhůru ve strmých žlabech a  příležitostí sledovat závodníky během závodu.

%%full%%

Zároveň si budou moci účastníci vyzkoušet práci s lavinovými přístroji různých značek a  využití lavinové sondy v praxi s instruktáží od odborníků.

Registrace a ubytování

Organizátoři se už od ledna potýkají s obrovským zájmem a  ubytovací kapacity začínají být plné. Pokud máte v plánu jet do Žiarské doliny na Skialpfest 2004, je nutné se registrovat na stránkách Skialpfestu do 29.2.2004. Domluvte se také na nejlepší možnosti ubytování. Organizátoři mají přehled, kde se dá ještě místo k přespání sehnat. Veškeré informace o připravované akci najdete na webu skialpfestu.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru