Skipas zlevní příští týden

Po ukončení turnusů jarních prázdnin klesnou ceny skipasů v Tatrách

Od 21. března klesají ceny skipasů v Tatrách. Ušetříte až 3 eura na den.

Tatranská LomnicaČeká se na Čechy

Ještě týden a ceny skipasů v největších lyžařských centrech klesnou. Ukončení jarních práznin na Slovensku ještě neznamená automaticky snížení cen lyžařských permanentek. Na Štrbském Plese i v Tatranské Lomnici bude trvat hlavní lyžařská sezóna až do 20. března. Jarní lyžování začne o den později a levněji. I když snížení cen vychází na první jarní den, jde jen o shodu náhod. Provozovatelé areálů čekali na ukončení prázdnin v České republice. Potvrzuje to i Lenka Maťašovská ze střediska Park Snow. Čeští turisté tvoří třetí nejvýznamnější skupinu lyžařů pod Tatrami.

O 3 eura méně

Až do 20. března bude stát celodenní skipas v obou největších střediscích Vysokých Tater 24 eur. Junioři zaplatí za celodenní jízdenku 19 eur a děti 17 eur. Od pondělka 21. března bude stát celodenní skipas už jen 21 eur, junioři zaplatí 17 a děti 15 eur. Ceny v lyžařských střediscích zůstanou už takto do konce lyžařské sezóny, nehrozí, že by se skipasy zdražovaly na Velikonoce, kdy do Vysokých Tater zamíří poslední větší množství lyžařů.

Velikonoce možná ukončí lyžařskou sezónu

Velikonoce ve většině lyžařských areálů na Slovensku ukončí v letošním roce sezónu. Ve Vysokých Tatrách byli v posledních letech zvyklí na lyžaře i v květnu, zpravidla se lyžovalo ještě minimálně týden. Alespoň na sjezdovce pod Lomnickým sedlem, která je nejvýše položená. I tentokrát to ovšem záleží především na množství přírodního sněhu, a protože výška sněhu je v tuto dobu podprůměrná, nedá se zatím usuzovat, zda se lyžování letos do května protáhne. Katarína Šarafínová z TMR, a.s. poznamenává, že letošní sezóna je poznamenaná právě nedostatkem přírodního sněhu, a to po celém Slovensku.

Zdroj:

Webnoviny


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru