Sliezsky dom uzavřeli, proběhne rekonstrukce

Velký hotel nebude příští rok v provozu.

Až do konce příštího roku bude Horský hotel Sliezsky dom uzavřený. Projde kompletní rekonstrukcí za 5,35 milionu €. Turisté přijdou o nejvýhodnější ubytování pro výstup na Gerlachovský štít, během roku bude totiž veřejnosti sloužit pouze bufet s občerstvením.

Rekonstrukce potrvá rok

Hotel, jehož současná podoba je z roku 1968 potřebuje rekonstrukci jako sůl. Na opravu Sliezského domu získal nový majitel hotelu (společnost Elevation, s.r.o.) příspěvek z fondů Evropské Unie.

Z  operačního programu Konkurenceschopnost a hospodářský růst čerpají dotaci přes 5 milionů €. S rekonstrukcí se začalo již 21. září a  potrvá až do prosince roku 2010. Nyní funguje pouze bufet "Klub horských vodcov" za hotelem. Výběr občerstvení je skromný, ale čaj si tu vychutnáte.

100 lůžek

Opravou projde téměř celý horský hotel. Změní se interiér, hotel bude mít novou kotelnu a celý systém topení, zvenku se budova zateplí. Už nyní je část hotelu pod lešením (foto PREVYK). Nové budou i rozvody vody a hlavně čistírna odpadních vod. Hotel tak dosáhne na trojhvězdičkový standard a jeho kapacita se zvedne na rovných 100 lůžek.

Jak na Gerlach?

Výstup s horským vůdcem na Gerlachovský štít má novou zápletku. Bez noclehu na Sliezském domě je nutné k Velickému plesu dojít z Tatranské Polianky (možnost ubytování) a  zdolat navíc převýšení 665 m. Ruce si asi budou mnout ti, kteří mají k  automobilu i povolení k výjezdu ke Sliezskému domu. Zájem o dopravu nahoru bude asi opravdu velký.

Zajímá nás váš názor

Co si myslíte o tomto projektu vy? Co se podle vás dá všechno za 5 milionů € postavit? Bude stačit zkrácená stavební sezóna v  náročných podmínkách na kompletní rekonstrukci? Napište nám do diskuze vaše reakce!

%%full%%

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru