Spuštěno lyžování z Lomnického sedla

Legendární nejprudší černá sjezdovka

Tatrám je aktuálně dopřána bohatá nadílka přírodního sněhu, a proto si již od soboty 12. ledna užívají milovníci lyžování první sjezd z Lomnického sedla.


Podmínky na sjezdovce vynikající

Na 1240 metrů dlouhé sjezdovce v Lomnickém sedle je aktuální výška sněhu 150 cm a podmínky pro lyžování jsou velmi dobré.

Z Lomnického sedla až dolů

Z výšky 2 190 m n.m. si tak lyžaři budou již moci užít celkem 5,5 km dlouhou trať až do Tatranské Lomnice. Otevřené jsou i sjezdovky ze Skalnatého plesa - Esíčka, Generál, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ a Štart Západ. Jak řekl vedoucí lyžařských tratí a zasněžování Ján Kozubík, upravit sedlo tak, aby na něm lyžaři mohli provětrat své rychlé lyže se podařilo přesně měsíc od samotného startu sezóny na umělém sněhu. "Zjazdovka z Lomnického sedla je vo veľmi dobrom stave, do karát nám tento rok hralo aj počasie."

Specifická úprava trati

Lidé, kteří se věnují úpravě a zasněžování Lomnického sedla se vždy snaží zachovat co nejvíce přírodního sněhu. Sjezdovka je specifická a rovněž její úprava. V exponovaném terénu je místy sklon více než 40 stupňů. Ratrak se musí vždy ukotvit na kotvící bod. Při noční úpravě se navíjí přes kilometr dlouhým lanem o kotvící bod a postupně se vytahuje po sjezdovce. Otevření nejvýše položené a nejstrmější sjezdovky na Slovensku určitě potěší nejednoho lyžařského fajnšmekra. Nejdříve v historii, kdy se Lomnické sedlo otevíralo, byl 20. listopad ještě v osmdesátých letech.

Tatry Ice Master

Zprovozněním Lomnického sedla se tedy v sobotu zkompletuje počet otevřených sjezdovek v lyžařském středisku v Tatranské Lomnici. Na sjezdovkách je od 50 do 150 centimetrů sněhu. Kromě skvělé lyžování si mohou lyžaři během tohoto víkendu vychutnat i největší událost sezóny Tatry Ice Master na Hrebienku.

Zajímavosti

  • Sochy z Tatry Ice Master umístněné pod kupolí - v Galerii ledových mistrů budou k vidění až do ukončení zimní sezóny, resp. do konce dubna 2019.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru