Startují letní aktivity jako bikeparky a vyjížďky na lodičkách

Na Štrbském plese můžete vyjet na lodičkách, v Jasné zase sjet dráhu v bikeparku.

Ochutnávka prvních tatranských atrakcí startuje v sobotu 21. května, kdy si v Bike World Jasná v Nízkých Tatrách vyzkouší downhill bikeři svůj první oficiální sjezd a na hladinu Štrbského plesa se znovu po roce vypraví oblíbené lodičky. V Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách si o víkendech užijí milovníci zábavy adrenalinovou jízdu na horských kárách až ze stanice Start, pro děti je na Hrebienku bude v provozu divoká jízda na gumě - tubing a ve Starém Smokovci při pozemní lanovce se nejmenší ratolesti vyřádit v Mini fun parku na čtyřech prostorných trampolínách a na dětské skluzavce.

Lodičky na Štrbském pleseLetní atrakce v Tatrách se už nachystaly na svoje návštěvníky

Léto v Tatrách startuje zhruba za měsíc, ale už nyní si návštěvníci Vysokých a Nízkých Tater, mohou vedle svých výletů lanovkami, užít další kopec zábavy na adrenalinových atrakcích. V nejmodernějším tatranském bikeparku v Jasné se na nejtěžší černou trať postaví první fanoušci sjezdu již tuto sobotu, aby si užili vzrušující jízdu pod 6 sedačkovou lanovkou Zahrádky - Rovná hoľa. Pozor, nejoblíbenější trať je ale určena pro zkušené jezdce s vyšší úrovní dovedností. Na zmíněnou trať se bikeři i s kolem vyvezou lanovkou B1 v době od 8:30 do 17:00 hod. a zajezdí si možná i na posledních zbytcích sněhu.

Káry, tubing nebo hry v přírodě s drakem Demiánem

Pro rodiny s dětmi je během víkendu k dispozici i atraktivní sjezd na horských kárách z Kolieska na Bielou Púť. Postupně s příchodem léta se návštěvníci Chopku mohou těšit i na další atrakce jako jsou horské káry až z výšky 2 004 m n. m., lodičky na Bielej Púti, bungee trampolína na Priehybe nebo rodinnou hru v přírodě s Drakem Demiánem - Drakopark Chopok. Novinkou  prázdninového léta v Jasné bude MAXIland summer park před klubem Happy End. O jedinečný zážitek a zábavu pro celou rodinu se postará tubing - jízda na nafukovacím kruhu se speciálně upravenou tratí pro malé i velké. Součástí parku bude například i dětská bike zóna, trampolína, minigolf a populární slackline - chůze po laně.

Lodičky vyplouvají na pleso už nyní

Ve Vysokých Tatrách startuje sezóna lodiček na hladině Štrbského plesa již tuto sobotu 21. května, kdy bude k dispozici 20 lodiček. Zájemci o výjimečný zážitek mohou využít i služby osobního veslaře.

Skalnaté pleso a Tatranská divočina

Rodiny s dětmi, které se o víkendech vyvezou lanovkou z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso a zamíří do dětského indoor parku Kamzíkovo, si při cestě zpět mohou vyzkoušet z mezistanice Start jízdu na pohodlných horských kárách. I toto léto budou čtyři zvířecí kamarádi doprovázet děti Tatranskou divočinou. Vylepšená brožurka Tatranské divočiny bude plná napínavých etap a dobrodružství. Pro malé děti je u pozemní lanovky ve Starém Smokovci připravena prostorná trampolína, na které se děti do sytosti vyskáčou. Na Hrebienku si zas mohou dopřát jedinečnou jízdu na speciálně upraveném tobogánu na nafukovacím kruhu - tubing. Během letního provozu budou k dispozici i další atrakce: lukostřelba, půjčovna kol anebo koloběžek.

Hledejte podrobnosti:

Podrobné informace o tatranských atrakcích na www.vt.sk nebo www.jasna.sk.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Bikepark v Jasné bude v denním provozu od 24. června.

Vyhledejte si ubytování

Fotografie


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru