Světová špička v Jasné

Pod Chopkem se odehrál světový pohár ve slalomu před skvělou diváckou kulisou.

O víkendu 5. a 6.března se sešla dámská lyžařská elita na Světovém poháru v Jasné. Nejlepší světové lyžařky na svazích pod Chopkem bojovaly o body v obřím slalomu a slalomu žen.


Návrat do Tater

Po 32 letech se vrátil do Nízkých Tater Světový pohár žen ve slalomu. Pro příznivce a milovníky lyžování v Česku a na Slovensku to byla velká událost, vždyť kdo by nepamatoval úspěchy československých reprezentantek Olgy Charvátové Křížové a Jany Gartnerové Šoltysové, které v 80. letech bojovaly o přední místa ve světových pohárech.

Šárka Strachová jako česká stálice

Dnešní generace obdivuje výkony Šárky Strachové, které se tuto sezonu daří a postupně stoupá v každém závodě ve slalomu k příčce nejvyšší. O body se tuto sezonu přetahuje se závodnicemi ze Slovenska, s Veronikou Velez-ZuzulovouPetrou Vlhovou. Vedle Šárky Strachové na svazích Chopku bojovala i další česká reprezentantka Martina Dubovská, její vystoupení v slalomu bylo úspěšné a získala další body v této sezoně.

Závodní sjezdovka na Chopku

Závodní trať pro obří slalom měla start na Lukové, v nadmořské výšce 1650 m a přes Priehybu po sjezdové trati se zatočila do cíle ve výšce 1226 m. Bohužel, kvůli větru v sobotu 5.března byl závod přeložen až na pondělí 7.3. Nedělní slalom začínal ve výšce 1450 m, cíl a tribuny byly opět ve výšce 1250 m v Jasné. Zde vítaly nadšené davy především slovenských, ale českých fanoušků své favoritky.

Šárka Strachová znovu v top ten, bodovala i Martina Dubovská

Šárka Strachová po zranění zajela ve slalomu TOP10 výsledek, už devátý v této sezóně. Je to sice její nejhorší umístění letos, ale je to stále výborné osmé místo. V celkovém pořadí slalomu SP klesla na čtvrtou příčku. Malý křišťálový glóbus si už dnes, závod před koncem zajistila Frida Hansdotterová ze Švédska. Martina Dubovská podruhé v sezóně ve slalomu SP bodovala a poprvé v kariéře se jí povedlo bodovat dvakrát v jedné sezóně.

Američanka opanovala slalom, uspěly i Slovenky

Závod ve slalomu opanovala Mikaela Shiffrinová, když zvítězila s náskokem 2,36s před Wendy Holdenerovou ze Švýcarska a domácí Veronikou Velez Zuzulovou. Veroničin výkon a třetí místo bylo pro pořadatele asi největší odměnou, stejně tak pro fanoušky, kteří na jízdy svých, ale i našich závodnic vytvořili neopakovatelnou atmosféru, která se podobala vroucímu kotli.

Díky Českým drahám měli na Slovensko fanoušci výhodnější jízdenky

České dráhy ve spolupráci se Svazem lyžování České republiky připravily pro velký zájem mezi fanoušky lyžování nabídku vstupenek a výhodných jízdenek. V komerční zóně fanoušky Czech Ski vítal stánek Českých drah, kde bylo možné se ohřát, získat vlaječky Czech ski a setkávat se s příznivci českého lyžování.

Vykoušíte si závodní trať?

Lyžařská sezona nekončí a na Chopku je stále dost sněhu. Kdo se bude chtít vydat na trať světového poháru, již upravenou pro běžné lyžaře, má připravené velmi dobré podmínky. České dráhy připravily pro české lyžaře balíčky ČD Tatry Snow Jasná, které zahrnují zvýhodněnou jízdenku z Prahy, Pardubic nebo Olomouce do Liptovského Mikuláše, zlevněný jednodenní, dvou nebo třídenní skipas Jasná. Velikonoční lyžování nabízí příjemný pobyt na horách, především svahy na Chopku – jihu jsou oblíbené na konci zimy. Více na www.cd.cz/cdtatry.

Vyhledejte si ubytování

Fotografie


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru