Tatralandia představí úplně nové a netradiční tobogány

Novinky z Tatralandie? Těšte se na nové tobogány!

Od tohoto léta budou v největším zábavním parku na Slovensku v Tatralandii dva nové tobogany mimořádných rozměrů.

Už 8. července 2018 se návštěvníkům Tatralandie představí gigantické tobogany, které jsou technologií, inovací a kvalitou shodné s těmi v exotické Dubaji nebo na Tenerife. Turecká společnost Polin se 40 letými zkušenostmi staví své tobogany po celém světě a je lídrem v nových progresivních technologiích. Své know-how odevzdala do 3 tisíc projektů vodních parků v 103 zemích a letos představí tobogány s názvy Delphin4 Family i na Slovensku.

Výstavba obřích tobogánů

Novinky v Tatralandii

Tatralandia naposledy doplnila nabídku tobogánů v roce 2011 tobogánem TRIO, aktuálně má 20 letních a 6 celoročních tobogánů. "Tie staré nám už fyzicky aj morálne odchádzajú. Dokonca ani spoje toboganov neposkytujú tak intenzívnu masáž zadnej časti tela ako v minulosti," porovnával tobogany s novějšími ředitel Tatralandie Igor Mráz. "Za posledné štyri roky sme odstránili štyri tobogany a v najbližších rokoch nám do toboganového neba odídu ďalšie. Použité materiály majú svoju životnosť, preto sa stáva nevyhnutnou záležitosťou doplniť chýbajúce tobogany. Samozrejme, mali by sme zostať lídrom na slovenskom trhu. Preto plánujeme priniesť niečo nové čo zaujme, nadchne návštevníkov a opäť upriami zrak na Tatralandiu," říká o současnosti tobogánů v aquaparku Igor Mráz.

Dva nové tobogány

I proto se tento rok vystavěli dva nové tobogany pro rodiny s dětmi, kde se na raftech vyřádí najednou až čtyři návštěvníci. Samozřejmostí projektu je výtah na rafty - návštěvník je už nebude muset nosit v rukou a může si energii pošetriť na dovádění na jiných atrakcích. "Jeden z toboganov je určený pre najmenšie deti a je možné ho do budúcna rozšíriť o interaktivitu 5D okuliarov počas jazdy. No ktorá ratolesť by nezatúžila aspoň raz zažiť takú jazdu?" položil si řečnickou otázku Igor Mráz. "Druhý je adrenalínový - veľký booomerang, kde návštevník zažíva zrýchlenia, jazdu rôznymi smermi (s mottom: čo pustíš sa ti vráti) a zábavu štyroch osôb počas jazdy," doplnil Igor Mráz.

Jak uspokojit náročné klienty?

Podle ředitele Tatralandie je náročnost klienta oproti minulosti výraznější a citelnější. Důvod vidí v rostoucí konkurenci a výrazném posunu trendů. Návštěvník tak už nehledá jen pobyt v aquaparku, ale více se zaměřuje na zážitky, hodnoty a služby, které nabízí. "Už nepostačuje mať len aquapark ´pre všetkých´, ale služby sa musia prispôsobiť konkrétnym požiadavkám a náročnosti klientov. Tí čoraz viac cestujú a porovnávajú služby zahraničných a tuzemských aquaparkov," vysvětluje. I proto se v tomto roce směrování Tatralandie zaměřuje především na zábavu a skotačení na atrakcích. "Každý si pod pojmom Tatralandia predstaví najväčší slovenský aquapark plný poľskej klientely s veľkým počtom jedinečných toboganov, ktorý sa v mimosezóne mení na nepoznanie vďaka očarujúcej Halloweenskej výzdobe a profesionálnym animáciám," připomíná Igor Mráz. "Trend vo svete nám čoraz viac ukazuje, že staré aquaparky prechádzajú zasadnými modernizáciami a areály sa menia od základov, aby dokázali udržať návštevnosť a tržby," objasňuje na závěr Igor Mráz.

Jsou jedinečné ve střední Evropě

Sestava tobogánů, která vyroste ve dvou etapách v Tatralandii se nenachází nikde ve střední Evropě. Jejich rychlost se bude pohybovat kolem 6 m/s. Dohromady půjde o čtyři tobogany včetně výtahu na rafty, přičemž první dva tobogany si budou moci návštěvníci Tatralandie vyzkoušet už 8. července 2018. Zažít opravdovou zábavu bude možné na obřím tobogánu Delphin, který nabídne jízdu na čtyřraftu. Tento typ na čtyřraft je jedinečným v celé Evropě. Druhým přírůstkem do tobogánové rodiny bude velký tobogan 4 Family. Zbývající dva jsou naplánovány o rok později (speciální tobogan Navigatour na dvourafty, kde si budou moci milovníci zábavy zajezdit i směrem nahoru. Pro soutěž dvojic mezi sebou je ideálním řešením dvojtobogan Racer, který bude skládat ze dvou stejně dlouhých drah pro dvojraft).

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

 • Přípravy na novou sezónu vrcholí a léto v Aquaparku Tatralandia startuje už 1. července na surfu. A to 1. ročníkem šampionátu v indoorovém surfování pod názvem Tatralandia Surf Cup.
 • 8. července se všichni mohou těšit na slavnostní otevření nových tobogánů na akci Tobogan Battle.
 • Oba prázdninové měsíce budou nést ve víkendové atmosféře Mega hitů - hudebních koncertů pro děti a dospělé.
 • Na léto se připravuje i ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia, kde se dokončila kompletní rekonstrukce interiérů 10 apartmánů včetně odhlučnění. Co se týče menších investic, tak v aquaparku se vyměňoval zámkový systém šatních skříňkách a na podzim se plánuje úprava vodního baru Barbados rozšířením o 30 míst. Celkové investice (nové tobogany, výměna zámkového systému, rekonstrukce apartmánů a doplnění míst ve vodním baru) v tomto finančním roce představují více než 3,8 milionu €.

Vyhledejte si ubytování


 • Slovakia.travel
 • Horská záchranná služba
 • Union Pojišťovna
 • Liptov
 • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
 • Slovakia Tatry
 • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru