Tatry bez bariér: 3 výlety, které zvládnete s kočárkem i invalidním vozíkem

Tipy na turistiku pro hendikepované nebo rodiče s dětmi

Pokud se chystáte do Tater s kočárkem, nebo hledáte trasy vhodné pro vozíčkáře, máme pro vás dobrou zprávu. Díky projektu Tatry bez bariér tu najdete nádherná místa, na která se dostanete po zpevněných nebo rovnou asfaltových cestách.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Tyto tři túry jsou naše nejoblíbenější:

Starý Smokovec - Hriebenok - Rainerova chata

Na Hrebienok se nejlépe dostanete z nejstarší osady Tater Starý Smokovec. Pokud sháníte tradiční ubytování ve Vysokých Tatrách, doporučujeme se ubytovat právě tady, protože Starý Smokovec bude zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety (nejen) s kočárky.

Na Hriebenok si odtud můžete vyšlápnout asi 2,5 kilometru pěšky, nebo se vyvézt pozemní lanovkou, která bude zážitkem i pro starší děti. Z Hriebenku se vám naskytne krásný výhled na Lomnický štít. Odtud lze pokračovat štěrkovou cestou na Rainerovu chatu. Doporučujeme si udělat malou zacházku k vodopádům Studeného potoka, které jsou krásnou podívanou. Kočárek ale budete muset nechat zaparkovaný už u Rainerovy chaty.

Cyklotrasa Svit - Poprad

Nejedná se sice zrovna o vysokohorskou túru, ale právě z cyklotrasy mezi městy Svit a Poprad budete mít panorama Tater jako na dlani. Přímo vedle trasy šumí říčka Poprad a vy se budete moct pokochat svěžími lesy, výběžky Nízkých i štíty Vysokých Tater. Příjemná asfaltka s minimálním převýšením má na délku 11 kilometrů a po cestě se lze občerstvit hned na několika místech. Výhodou také je, že je udržovaná a pohodlně sjízdná i v zimním období.

Ve městě Poprad potom doporučujeme navštívit třeba aquapark, kde se vyřádí především starší děti. Aquapark nabízí i možnosti ubytování, takže si tady můžete užít wellness pobyt přímo pod štíty Tater.

Popradské pleso

Pokud jedete na dovolenou do Vysokých Tater, Popradské pleso by určitě mělo být na vašem seznamu. Dobrá zpráva je, že k jezeru vede vyasfaltovaná trasa, která je vhodná jak pro rodiče s dětskými kočárky, tak i pro handicapované na invalidním vozíku. V polovině cesty se nachází přístřešek, kde je možné schovat se před nepřízní počasí nebo si jen oddychnout a kochat se tou nádherou kolem. Na občerstvení můžete zajít do Hotelu pri Popradskom plese, která je nejnavštěvovanější chatou celých Vysokých Tater.


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru