TMR projevila zájem o polské lanovky

V Zakopaném potvrdila společnost TMR chuť investovat v Polsku

Privatizace polských lanovek láká investory ze slovenské společnosti TMR.

Horní stanice lanovky PKL Kasprowy WierchTMR projevila zájem investovat v Polsku

Na konferenci v Zakopaném potvrdila společnost Tatry Mountain Resorts, že plánuje v nasledujících letech investovat kapitál ve výši asi 90 milionů eur nejen na území Slovenska, ale i v zahraničí. TMR má největší zájem investovat v Polsku, ale také ve Špindlerově Mlýně v České republice.

Nevíce stojí o Polskie Koleje Linowe

Společnost Tatry Mountain Resorts deklarovala už před časem, že má zájem nakoupit v připravované privatizaci Polskie Koleje Linowe (Polské lanové dráhy). Poláci mají významný podíl v návštěvnosti středisek na Slovensku, které v Tatrách už TMR, a.s. ovládá. "Poľsko je dôležitý smer v našom vývoji. Významný podiel zákazníkov stredísk patriacich pod Tatry
mountain resorts tvoria naši severní susedia, Poliaci. Prichádzajú využiť naše zjazdovky, oddýchnuť si v našich hoteloch, zabaviť sa v najväčšom aquaparku v tejto časti Európy. Vidíme veľký potenciál v infraštruktúre na území Poľska a máme záujem do nej investovať", potvrdil zájem Igor Rattaj, spolumajitel TMR a předseda dozorčí rady.

Vznikne v Tatrách jeden velký moloch?

Do Polských lanových drah (PKL) patří například známá lanovka na Kasprowy Wierch (Kasprov vrch), Gubałówku (Gubalowka), Góru Parkowu (Parková hora), Góru Żar (Hora Żar). Privatizace Polských lanových drah, největší polské firmy, která poskytuje služby na vlecích a lanovkách v zimních střediscích, se rychle blíží. Současný majitel prosperující firmy, kterým jsou Polské státní dráhy, připravuje převod už na přelom roku 2011 a 2012.

%%full%%

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, onet.pl


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru