Turistické známky doplnily stampky

Staré kovové štítky prožívají znovuzrození.

Již dříve jsme vám představili dřevěné turistické známky. Které jsou zároveň suvenýrem a současně jakýmsi dokladem o dosažení místa. V letošním roce k nim přibyl další turistický artikl – „stampky“.

Stampka Popradské plesoKovové štítky, které se dají klasicky přibít na dřevěnou hůl anebo díky silikonové samolepce přilepit na jakýkoliv jiný materiál.

Co to je a pro koho?

Kovové štítky jsou alternativou pro turisty, kterým dřevěné známky nepřirostly k srdci a líbí se jim tradiční kovové štítky jako měli naši dědové. Stampky však díky samolepce nemají vyvrtané otvory pro hřebíky, neboť přibíjením dle autorů dochází k numizmatickému znehodnocení. Kdo však chce si štítek přibít, může si sám bez problémů otvory přerazit.

Stampky jsou stejně jako dřevěné turistické známky rozdělené dle existujících geografických celků a slouží jako geografická a vzdělávací hra. I systém sbírání stamp štítků je stejný.

Sběratelská hra

Nasbírejte 12 stamp štítků, každý z jiné řady, zeměpisného celku. Těmito celky jsou například Vysoké Tatry, Ondavská vrchovina, Veľká Fatra, Bukovské vrchy, Hornádská kotlina atď. Pošlete 12 papírových štítků, které jsou součástí stampek na adresu:

Turistické známky
Uloža 124
053 71 Vyšné Repaše

Nezapomeňte uvést zpáteční adresu! Obratem obdržíte jeden neprodejný prémiový stamp štítek!

%%full%%

Kde a za kolik?

Stampky lze sehnat vždy na Turistickém známkovém místě. Tedy na chatách, v muzeích a informačních centrech apod. U vrcholů lze známku sehnat v nejbližší chatě. Jejich seznam je k dispozici na webu. Průměr štiků je 4 cm a prodejní cena 1,60 €.

Ještě více informací

Koho stampky okouzlily, může se více dočíst na www.turisticke-znamky.cz. Zde naleznete mapy značených míst, aktuální seznamy známek a míst kde se dají koupit. Najdete zde také rozcestník pro jednotlivé země Evropy.

Co to je a pro koho?

Kovové štítky jsou alternativou pro turisty, kterým dřevěné štítky nepřipadli k srdci a líbí se jim tradiční kovové štítky. Stamky však díky samolepce nemají vyvrtané otvory pro hřebíky, neboť přibíjením dle autorů dochází k numizmatickému znehodnocení. Kdo však chce si štítek přibít, může si sám bez problémů otvory přerazit.

Stamky jsou stejně jako dřevěné turistické známky dělené dle existujících geografických celků a slouží jako geografická a vzdělávací hra. I systém sbírání Stamp štítků je stejný.

Sběratelská hra

Nasbírejte 12 Stamp štítků, každý z jiné řady, zeměpisného celku. Těmito celky jsou například Vysoké Tatry, Ondavská vrchovina, Veľká Fatra, Bukovské vrchy, Hornádská kotlina atď. Pošlete 12 papírových štítků, které jsou součástí Stampek na adresu:

Turistické známky, Uloža 124, 053 71 Vyšné Repaše.

Nezapomeňte uvést zpáteční adresu! Obratem obdržíte jeden neprodejný prémiový Stamp štítek!

Kde a za kolik?

Stampky lze sehnat vždy na Turistickém známkovém místě. Tedy na chatách, v muzeích a informačních centrech apod. U vrcholů lze známku sehnat v nejbližší chatě. Jejich seznam lez získat na http://www.turisticke-znamky.sk/stampky_zoznam.html. Průměr štiků je 4 cm a prodejní cen 1,6 Euro.

Více informací

Koho Stamky okouzlily, může se více dočíst na www.turisticke-znamky.cz. Zde naleznete mapy značených míst, aktuální seznamy známek a míst kde se dají koupit. Najdete zde také rozcestník pro jednotlivé země Evropy.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru