Turistika za velkou louží

Při cestě do Spojených států amerických použijte elektronický formulář ESTA

I vy patříte mezi milovníky hor a slovenské či české pahorky vás, díky vašim opakovaným návštěvám, vítají jako svého věrného přítele? Dokonce jste už stihli projít i pohoří ostatních zemí Evropy a stále více vás volá vzdálená, ještě dosud nepoznaná horská příroda?

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Inspirace za oceánem

V případě, že jste na otázky odpověděli ano, máme pro vás inspiraci v podobě obrovských stromů, divokých řek, mohutných skal, tuny sněhu, vyjících vlků, či červené půdy, která kdysi patřila indiánům. Ano, správně hádáte, máme na mysli Severní Ameriku. Cestování do USA je skvělou volbou i pro vášnivé turisty, kteří opovrhují rušnými městy a jejich rájem jsou hory plné stromů, skal a ticha. Spojené státy americké, uspokojí stejně milovníky tepla i vyznavače sněhu a ledu.

Sluneční Kalifornie

Pokud patříte mezi zimomřivé, a zima vám je už jen při zaslechnutí slovíčka "zima", stát Kalifornie je pro vás jako stvořený. Téměř každý den v roce je bez mráčku, na obloze se hrdě pyšní slunce, které zahřívá celou zemi. V případě vycestování určitě třeba navštívit národní park Sequoia National Park, který se nachází v pohoří Sierra Nevada. Najdete tam stromy, nazývané sekvojovce obrovské, které téměř sahají do nebe. Dá se říci, že jsou to přírodní mrakodrapy. Nejslavnější sekvojovec je Generál Sherman Tree, který se může pochlubit titulem "největší strom světa". Je vysoký necelých 84 m a obvod kmene má 24 metrů. Když už vylezete mezi dinosauří sekvojovce, od Generála Shermana si určitě udělejte výstup na vrchol Moro Rock. Výhled je překrásný, naskytne se vám pohled na horské masivy a široké lesy zarostlé množstvím zeleně a stromů. Doporučujeme vám počkat na západ slunce, slábnoucí sluneční paprsky dodají skalám tajuplnost a obarví i lesy pod vámi. Jen pozor při cestě zpět, při horské turistice je třeba být vždy obezřetný!

Ledová Aljaška

Všechny ledové královny a králové šup na pohádkovou Aljašku! I vy jste jako malé děti snili o zamrzlých jezerech, zasněžených horách, dívky se hrály na princezny a kluci zapřahali pejsky za své saně? Aljaška vám splní vaše tajné sny! Hory jako by zamrzly v čase, Aljaška má svá pravidla, kde vládne příroda, ne člověk. Domov medvěda grizzlyho, lososa královského, má 14 pohoří, 29 vulkánů a 9 národních parků. Mezi oblíbené přírodní úkazy patří polární záře, polární noc a polární den. Polární noc nastává 21. 12. a celý den slunce nevychází, polární den nastává 21. 6., kdy slunce svítí 24 hodin. Nejvyšší horou je Denali, dříve Mount McKinley, která je součástí pohoří Alaska Range. Doporučujeme jen opravdovým " odborníkům" na hory, zkušeným horolezcům. Hora měří 6 190 m a zároveň je i nejvyšším vrcholem USA.

Zdroj:

PR článek

Použité foto: Martin Kornel, Aleš Juchelka

Zajímavosti

TIP:

Pokud jsme vás navnadili na horskou turistiku za Atlantikem, nezapomínejte na ESTA Visa! Bez patřičného povolení se jednoduše do Spojených států amerických nedostanete. Ale nebojte se, není to nic složitého, posuďte sami! ESTA představuje elektronický formulář, který vám po schválení umožní vycestovat do USA. ESTA není vízum, jde o bezvízový program, který při splnění určitých podmínek, otevírá cestu do USA. Je to jednoduchá a rychlá online registrace, při které potřebujete biometrický pas a musíte vyplnit osobní údaje a informace o vaší cestě. Všechno to trvá jen pár minut, elektronický formulář zvládnete vyplnit z pohodlí domova. Po odeslání / potvrzení formuláře dostanete odpověď do několika vteřin. Po schválení autorizace můžete cestovat do USA. Upozorňujeme, že formulář ESTA USA můžete využít pouze, pokud je vaše cesta za turistickým účelem a vaše cesta nesmí přesáhnout 90 dnů.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru