Túry v Belianských Tatrách

Ačkoliv jsou Belianske Tatry z větší části turistům uzavřeny, přece jen nabízejí několik možností zajímavých nevšedních túr.

Jak navštívit Belianske Tatry

Nejnáročnější je jednosměrný naučný chodník Monkovou dolinou přes hřeben Belianských Tater (Široké sedlo, polsky Szeroka Przełęcz Bielska) do Kopského sedla. V Kopském sedle také končí turistická značka naučná stezka vedená z Tatranské Javoriny dolinou Zadné Meďodoly. A konečně i během túry Dolinou Siedmich prameňov k chatě Plesnivec a Veľkému Bielemu plesu, která vede po rozhraní Belianských a Vysokých Tater, můžete krásu Belánek dobře obdivovat.

Vytvořili jsme podrobné popisy jednotlivých tras tak, abyste si v nich vybrali túru sobě přiměřenou. Nevíte-li si rady s túrami nebo potřebujete-li pomoci, můžete nám napsat e-mail.

Ochrana přírody

Vstup mimo značený terén není v Belianských Tatrách povolen. Je zde zachována bohatá vápnomilná květena a jsou zde i chráněná útočiště kamzíků. Dodržujte nařízení TANAPuchraňte přírodu.

Chata Plesnivec

25.2.

2013

Chata Plesnivec (1290 m)

Nenáročná túra k jediné chatě v Belianských Tatrách. Lze ji absolvovat i v zimě, vzhledem k pestré vegetaci doliny Siedmich prameňov je ale určitě atraktivnější v letní sezóně. ...

Číst dále

Ždiarska vidla a Havran na začátku Monkove doliny

12.10.

2006

Monkova dolina

Technická náročnost této trasy není příliš velká, ale fyzicky a hlavně psychicky je túra plně souměřitelná s těmi vysokotatranskými. Překonáme na ní převýšení přes 900 m, ale zato zdlouhavým, a přitom místy velmi prudkým stoupáním. ...

Číst dále

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru