V Tatrách začali zasněžovat sjezdovky

Zimní střediska se pilně připravují na zahájení sezóny. Počasí jim přeje.

Lyžařská sezóna se nezadržitelně blíží, počasí v Tatrách je provozovatelům lyžařských středisek nakloněné a Tatranci věří, že se jim podaří otevřít zimní sezónu už za několik dní.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Zasněžuje se, příprava na zimní sezónu vrcholí

V pátek 21. listopadu 2014 se po prvé začalo technicky zasněžovat lyžařské středisko Jasná v Nízkých Tatrách. Zasněžovaly se sjezdovky v Jasné v nadmořské výšce nad 1 600 metrů na severní straně Chopku. Na sjezdovkách č. 1c a 1b bylo v provozu až 40 sněžných tyčí. Během víkendu zasněžovali i svahy na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách, a to sjezdovky Turistická, Interski a Spojka a tento týden by se také mělo spustit zasněžování v Tatranské Lomnici, která zatím jen testovala zasněžovací systémy. Potřebná je správná vlhkost vzduchu a mínusové teploty (minimálně -3 až -4 ˚C) několik dní za sebou.

Nastartovaní jsou všude

Provozovatelé horských středisek ve Vysokých a Nízkých Tatrách dělají všechno proto, aby si nyní připravili dobrý podklad na sjezdovkách a úspěšně odstartovali na horách první lyžovačku v této sezóně.

Lákadla nová i osvědčená

Zimní sezóna v Jasné se otevírá 6. prosince 2014 velkou hudební oslavou zimy pod názvem Winter Music Opening. Letos ve stylu James Bond party. Ve Vysokých Tatrách odstartují zimní sezónu dříve. Už v sobotu 29. novembra 2014 přivítají zimu netradičním způsobem slovenští tenisti. Na Lomnickém štítu ve výšce 2 634 m n.m. odehrají unikátní tenisový turnaj!

Investice do sněhu

Tatranci věří, že blížící se zimní sezóna bude úspěšná i díky investicím, které několik let směřují k tomu, aby posunuli lyžování v Tatrách na vyšší úroveň. A také, že ke spokojenosti a dobré náladě lyžařů přispěje letos i bohatá nadílka přírodního sněhu. Ve Vysokých Tatrách se bude opět stavět Tatranský ledový chrám a Hrebienok se promění už 18. prosince na království ledu. V Jasné se v lednu chystá několikadenní akce na svahu pod názvem Snowster.

GOPASS je nevětší novinkou zimy

Lyžařům, kteří lyžují ve střediscích Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) se jejich skipas změnil na GOPASS kartu, tzn. na osobní ski-datový nosič. Z pohodlí domova si už teď mohou koupit svoje místo na svahu v tatranských střediscích jednoduchým zaregistrováním se do e-shopu www.gopass.sk a nákupem produktu e-skipas. Bližší informace  k novinkám gopassu jsme již přinesli dříve.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Výhody GOPASSu můžete čerpat i v České republice. V nabídce GOPASSu si můžete vybrat i sezónní skipas Špindl+Tatry. Tatry Mountain Resorts nově provozují i areál ve Špindlerově Mlýně.

Fotografie


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru