Ve středisku Jasná se lyžuje od 1. prosince

Sjezdovky otevírá dnes tradiční show.

Lyžařskou sezónu odstartuje jako první středisko Jasná. Na více než 3 km sjezdovek už bude možné sjet populární Chopok.

Začíná se lyžovat. Prvním střediskem je Jasná

V sobotu 1. prosince se spouští lyžování na třech sjezdovkách, které mají aktuální výšku sněhu do 30 cm a podmínky na lyžování dobré, i když ještě místy omezené. Lyžovat se bude na severní straně Chopku na modré sjezdovce č. 13 Biela Púť a na červených sjezdovkách č. 1 Pretekárska z Priehyby na Záhradky a č. 2 Májová z Priehyby do Jasné.

Jasná Ski opening

Show začíná v pátek

Nejbližší chladné a mrazivé týdny využije středisko na dosněžení, úpravu a spuštění i dalších sjezdovek na obou stranách Chopku. Start zimní sezóny v Jasné začíná už v pátek 30. listopadu. Bude spojený s tradičním regionální akcí - setkání Liptáků a Horehronců na vrcholu Chopku v 10. hodin. Na hosty čeká bohatý program u příležitosti 100. výročí Československa a známí lidé a osobnosti, které jsou spjaté se sportem a historiou lyžování na Liptově. Připravená je i výstava fotografií Alojze Lutonského - průkopníka tatranské turistiky. Lanovky budou v pátek v provozu jen pro pěší návštěvníky. Ve večerních hodinách se v prostorách Crystal baru na Bielej Púti odehraje Sit Down stories - talkshow Veroniky Cifrové Ostrihoňové a jejích hostů. Rozhovory se zajímavými lidmi - českou herečkou Annou Polívkovou, bavičem Samem Trnkou a zpěvákem Robem Pappem začínají ve 20. hodin.

Nejlepší party na sněhu

Sobota 1. prosince se ponese nejen v atmosféře první letošní lyžovačky, ale i nejlepší aprés-ski party na sněhu, kdy se v lokalitě Priehyba odehraje nejlepší taneční zábava na tradiční Demänovka Ratrak stage. Od 10. do 15. hodiny je připravený kopec zábavy, soutěží a her v Demänovka stanu. Oblastní organizace cestovního ruchu Region Liptov připravila během dne animační program pro všechny věkové kategorie, na kterém se představí oblíbení Liptovští zbojníci a připravená je i ochutnávka typických liptovských sýrů. Vyvrcholení dne začíná ve 21 hodin v hudebním klubu Happy End. Legendární Winter Jasná Opening odstartuje letos v tanečním stylu Funky bašavel edition. Večer odpálí koncert jedné z nejlepších a nejvyhledávanějších slovenských funky kapel - Funkiez. Nálada bude gradovat díky balkánským rytmům v podání charizmatické dvojice DJ´s Jakuba a Romana, kteří působí na hudební scéně už deset let jako formace MALALATA, která vytváří fúzi mezi balkan beats, gypsy beats, cumbie a reggae. Velkolepou show budou tvořit ti nejlepší DJ`s. DJ EKG, DJ MIKIAS, DJ JUST DAVE, PABLIK DJ, kteří přinesou na parket taneční explozi a za účasti tanečnic ve velkolepých kostýmech dotvoří atmosféru Winter Jasná Opening.

Čekají i Vysoké Tatry

Na otevření lyžařské sezóny čekají i střediska ve Vysokých Tatrách. První lyžování na Štrbském Plese by mohlo začít už za týden, v pátek 7. prosince. V případě, že to teploty dovolí, primárně se zasnežují svahy Interski, Turistická a Junior. V Tatranské Lomnici probíhá do 7. prosince pravidelná technická údržba lanovek. Všechny lanovky a vleky jsou mimo provoz. Aktuálně se zasněžují sjezdovky ze Skalnatého plesa až do Tatranské Lomnice. Středisko bude otevřené v sobotu 8. prosince a v případě, že se podaří vysněžit a upravit některé sjezdovky na požadovaný standard, je předpoklad, že se během víkendu bude už i lyžovat.

Oficiální otevření lyžařské sezóny pod názvem SKI EXCLUSIVE Opening je v Tatranské Lomnici 15. prosince.

Zajímavosti

Novinkou sezóny je nový nákup skipasů

Největší novinkou sezóny je moderní nákup skipasů způsobem jako letenky prostřednictvím www.gopass.sk. Ceny skipasů už nejsou pevné, ale zobrazují se dynamicky online podle počtu prodaných skipasů a vytíženosti střediska v daném termínu. Ceny skipasů se neustále mění a během exponovaných termínů jsou tak ceny skipasů vyšší a během méně vytíženého střediska zase nižší.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru