Večery v Tatrách: zábava na druhou!

Užijte si zábavu večer s vašimi přáteli.

Jak trávíte večery v horách? Odpočinkem nebo zábavou? Po túře to bývá těžké. Je si třeba odpočinout. Ale jak?


Odpočinek po dlouhém dni

Po dlouhém dni v Tatrách je třeba si odpočinout. Ať už jste se procházeli po 26 kilometrovém hřebenu Vysokých Tater nebo vyšplhali na některých z mnoha nádherných vrcholů a navštívili vyhlášené vodopády v Tatrách, výlety jsou i o odpočinku, zábavě, a o času strávenému v kruhu vašich přátel. A právě večery jsou nejlepším časem na to užít si po dlouhém a namáhavém dni. Samozřejmě je potřeba umýt se, naplánovat trasu na další den, ujistit že nemáte puchýře ani jiná zranění, ale nakonec se vždycky najde hodina nebo dvě, kdy si můžete užívat v tepla a pohodlí horské chaty, hotelu anebo spacáku ve stanu.

Myslete i na regeneraci

I když na dovolené očekáváte adrenalin a fyzickou námahu, odpočinek je stejně důležitý. Trávit dovolenou jenom chozením po Tatrách vám nepomůže k lepší životní rovnováze. Odpočinek, posezení s přáteli a dlouhý spánek, pomáhá zregenerovat vaše tělo. Skrze vylučování odpadních látek a doplnění zásoby různých enzymů, dochází k obnově životní síly. K tomu se zlepší i vaše imunita, výdrž, trpělivost, a schopnost logického myšlení. Vlastnosti, na které bychom neměli zapomenout! Odpočinek je ještě důležitější, když je tělo velmi fyzicky namáhané. Ke šplhání na vysoké hory a dlouhé chození je potřeba přidat i čas, kdy se tělo připliž nehýbe a svaly si mohou odpočinout.

Čas s přáteli

Takový odpočinek může být čas strávený s přáteli. Čas s přáteli nám nejenom umožňuje se odreagovat, ale taky pomáhá ucelit naše sociální skupiny. Podle sociologických výzkumů jsou tyto skupiny velmi důležité pro naše duševní zdraví. Zastupují funkce stability, soudružnosti a povzbuzení. A proto by se člověk na dovolené měl snažit spojovat sociální skupinu, se kterou přijel. Pak může tato sociální skupina pomoci člověku v nouzi a zajistí že i poté, co se vrátí z hor, bude mít člověk dostatek přátel a zábavy.

Moderní technologie

Pokud se více věnujete novým technologiím nebo doufáte ve více uvolněnou atmosféru, pak je tu spoustu možností i pro vás. Až se po večeři usadíte, dáte si něco dobrého k pití a doplánujete zítřejší túru, budete mít šanci si vybrat, kam váš večer povede rovnou z vašeho mobilu. Nemáme na mysli SnapChat nebo Pokémon Go, ale spíše nové hry, které vám pomůžou rozvinou vaše myšlení. Některé z příkladů jsou PokerStars Casino nebo hry ve virtuální realitě jako Jaunt. Ve zkratce, po dni plném chození jsou mobilní aplikace dobrou alternativou na poklidný večer s přáteli, na který budete vzpomínat i potom, až se vrátíte zpátky do své kanceláře.

Tatry nemusí být pouze o chození po horách a krásných výhledech. Tatry jsou také místo zábavy, odpočinku a času strávenému s přáteli. Jednoduše: v Tatrách najdete nejenom přírodu, ale taky odreagování mozku a svalů.

Zdroj:

Andrea Černá, Horydoly.cz

Zajímavosti

  • Tip pro hráče: Pokud hrajete na mobilu hry a druhý den bude záviset na stejném přístroji váš život, pak si ho určitě nabijte. Buď přímo ze zásuvky nebo použijte kvalitní powerbanku.

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru