Veronika Velez-Zuzulová se loučí s kariérou

Na sobotu v Jasné je naplánována rozlučka s úspěšnou slovenskou slalomářkou.

Nejúspěšnější lyžařka Slovenska Veronika Velez-Zuzulová se 7. dubna bude loučit se svojí kariérou. Vybrala si pro tuto akci středisko Jasná Nízke Tatry.


Veronika Velez-Zuzulová se loučí

Za účasti rodiny, přátel, kolegyně Petry Vlhové, sponzorů a fanoušků si Veronika v lokalitě Priehyba sjede paralelní slalom a naposledy si zasoutěží mezi brankami. Akce bude oslavou lyžařského sportu a vyvrcholením lyžařské sezóny.

Konec kariéry

Veronika Velez-Zuzulová končí svoji aktivní lyžařskou kariéru s lidmi, kteří pro ni hodně znamenají ať už v soukromém nebo v profesionálním životě, a to symbolicky v Jasné. Dopolední program moderuje Erika Barkolová, registrace účastníků začíná už v 9 hodin a lyžaři se mohou těšit na výborné lyžování a bohatou aprés-ski zábavu na tzv. Ratrak stage. Rozlučková akce s Veronikou odstartuje ve 13 hodin, moderátorem bude Slávo Jurko. Jeden z fanoušků, který se na místě zaregistruje, získá místo ve startovní listině paralelního slalomu a může tak bok po boku sjet kopec se slovenskou hvězdou. Do paralelního slalomu s Veronikou postupuje i vítěz ze sobotní akce Hero Season Trophy, Enrico Fiala (ČR), který soutěžil v kategorii děti (do 12 let). Veronika se se svými fanoušky potká i přímo na autogramiádě od 14:30 do 15:30 hod. v lokalitě Priehyba.

16 let ve světovém poháru

Veronika Velez-Zuzulová startovala od 16 let na závodech světového poháru. Dosáhla množství vynikajících pódiových umístění. Hlavně rok 2016 byl pro Veroniku skvělý, když dosáhla 6 pódiových umístění ve slalomu, jedno vybojovala i na domácí půdě v Jasné. Veronika ukončila svoji závodní kariéru v březnu 2018 v německém Ofterschwangu na Světovém poháru ve slalomu žen už exhibiční jízdou v kroji.

Zajímavosti

  • Veronika Velez-Zuzulová (* 15. července 1984, Bratislava) je bývalá slovenská sjezdařka. Zúčastnila se 4 olympiád, největší úspěch je 10. místo ve slalomu na ZOH 2010 ve Vancouveru. V pořadí Světového poháru byla 2x na 2. a i na 3. místě celkově.
  • Petra Vlhová, reprezentační kolegyně a slovenská nová naděje pro závody Světového poháru, má autogramiádu v Jasné dnes ve 14 hodin (Crystal bar, Biela Púť).

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru