Vrcholy a výhledy: Rusinowa Polana (1220 m)

Výhled, který doporučíte každému. Z polany se lehce neodchází.

Rusinowa Polana ukáže turistům, jak vypadá a vypadal život pod horskými velikány. Salaše a cinkání ovcí vás přenese hluboko do minulosti, pořád se budete ptát, zda-li jste se nepřenesli v čase...


Popis

Rusinowa Polana leží na severním okraji polských Tater Wysokich, blízko hranice Polska se Slovenskem. Je jednoduše dostupná buď z cesty spojující Zakopane a Lysou Poľanu (cesta Oswalda Balzera) po modré značce za 1:15 hod. (případně po zelené za 1 hodinu), nebo od parkoviště Palenica Białczańska po modré za 45 minut.

Přístupové cesty jsou pohodlné, při výstupu po modrých značkách je nutno překonat místy poměrně prudké stoupání, které ale netrvá dlouho - celkem musíte zdolat asi 200 metrové převýšení. Výlet se tedy hodí i pro děti a zdatnější seniory a můžeme ho velmi doporučit, neboť výhledy a atmosféra polany opravdu stojí za to.

Rusinowa Polana

Polana sloužila pro pastvu ovcí, která se zachovala dodnes. Najdete zde stále fungující salaš, kde si můžete zakoupit tradiční výrobky z ovčího sýra. Místo je velmi populární a díky své dostupnosti hodně navštěvované polskými turisty zejména o víkendech. V nedaleké kapli se konají i svatby a na polanu se občas chodí fotit svatebčané s nádhernou kulisou hor.

Navštívit polanu můžete i při návratu z celodenní túry ve  vyšších partiích Tater nebo ji spojit s výstupem na výhledový vrchol Gęsia Szyja (1490 m) a pokračovat pod horskými velikány až na chatu Murowaniec. Variant je opravdu mnoho a rozhodně byste měli polanu zakomponovat do svých výletů na polské straně Tater.

%%full%%

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru