Vysokohorské prostředí se uzavírá

Od 1. listopadu začne platit sezónní uzávěra

Značené turistické cesty ve vysokohorském prostředí Tatranského národního parku jsou od úterý 1. listopadu uzavřené. Během sezónní uzávěry bude ve Vysokých, Západných a v Belianskych Tatrách nepřístupných približně 230 kilometrů turistických tras.

Blíží se sezónní uzávěraZačíná platit sezónní uzávěra

Na sedmatřiceti turistických cestách, které jsou v příloze č. 3 Návštevného poriadku TANAPu, je řádně vyznačená sezónní uzávěra. Podobně jako na obrázku z Roháčské doliny. Platit bude od zítřka až do 15. června příštího roku včetně. V době sezónní uzávěry smí vstupovat do horského prostředí od 21. prosince do 15. dubna pouze organizovaní skialpinisté a horolezci, a to opět jen podle ustanovení návštěvního řádu. Přednost v tuto dobu má v Tatrách ochrana přírody.

Dostanete se zpravidla jen po chaty

V praxi to znamená, že turisti přicházejí o možnost vystupovat na tatranské vrcholy a přecházet vysokohorská sedla. Značené turistické cesty končí zpravidla u tatranských chat. Přístupné zůstávají i bezbariérové cesty, které v parku vybudovaly Štátne lesy TANAPu společně se spoločností Hartmann-Rico. Avšak turistům se sníženou schopností pohybu budou přístupné pouze do té doby, než napadne sníh. Bližší informáce o těchto cestách najdete v brožurce Tatry bez bariér.

Sledujte i lavinovou předpověď

Nástup zimní sezóny znamená také to, že musíte před nástupem na túru dbát na lavinovou předpověď. HZSTOPR pravidelně denně vydávají aktualizovanou lavinovou situaci a stupeň nebezpečí. Zatím v Tatrách panuje malé nebezpečí, což je 1. stupeň na pětidílné škále.

Zdroj:

Tisková zpráva ŠL TANAPu

%%full%%

Zajímavosti

  • V loňském roce platila výjimka v Žiarské dolině. Chatař ze Žiarské chaty znovu zažádal o možnost výstupů na Plačlivý, Smrek a Baranec před Žiarské sedlo a prodloužení skialpinistické sezóny.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru