Zábava v Tatrách i pod nimi – možností je spoustu

Možnosti zábavy máte v zimě i v létě

O zábavu v dobré společnosti není nouze. Vysoké, Západní i Nízké Tatry jí nabízejí spoustu. A to jak venku, tak pod střechou.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Tatry: v zimě lyže, v létě turistika

Když vám někdo řekne, že byl v Tatrách, představíte si určitě v zimním období krásně zasněžené vrcholky hor, čerstvě napadaný prašan a nekonečně dlouhé sjezdovky, které přímo čekají a lákají vás, abyste vytáhli lyže nebo snowboard a okamžitě je jeli vyzkoušet. V ostatních ročních obdobích jde samozřejmě o turistiku, v celém TANAPu (Tatranský národní park) je kolem 600 km turistických stezek, stačí jen klasicky nasmažit řízky, nazout pořádné boty a vydat se na průzkum tohoto krásného pohoří. I když už bývá na jaře hezky, do Tater se v tuto dobu jet nedoporučuje, část chodníků je totiž od 1. listopadu do 15. června uzavřena. Po lyžovačce nebo pořádné túře si každý zaslouží relax – záleží jen na vás, co preferujete. Co ale víme jistě je to, že ať už jde o hazardní hry nebo třeba vodní radovánky, v Tatrách se zkrátka rozhodně nudit nebudete.

Zábava v Tatrách: aquaparky, casina, jeskyně, ZOO a mnoho dalšího

Pokud jste si jako své ubytování nezvolili stanování nebo některou z vysokohorských chat, rozhodně doporučujeme také výlety do měst, známé jsou například Liptovský Mikuláš nebo Poprad. V obou se nachází ty nejmodernější aquaparky, kde se vyřádí nejen děti, ale i dospělí – minimálně o Tatralandii jste už určitě bez pochyby slyšeli. Příznivce vzrušení ze hry jistě potěší jak poměrně vysoké množství poboček pro kurzové sázení, tak také známá a poměrně velká casina – u této formy zábavy ale samozřejmě opatrně a všeho s mírou. V případném nesnesitelném letním horku uvítáte trochu ochlazení, k čemuž nic neposlouží lépe než krásná Demänovská ľadová jaskyňa, která je jednou z nejstarších v Evropě. Milovníky zvířátek pak potěší skromná ZOO Kontakt, nacházející se jen kousek od Liptovského Mikuláše. Jestliže vás lákají třeba vodní sporty nebo rádi chytáte ryby, rozhodně navštivte přehradu Liptovská Mara. Forem zábavy je samozřejmě mnohem a mnohem více, stačí jen pořádně hledat na internetu nebo zavítat do turistických infocenter, kde vám ochotně poradí.

Do stále více oblíbenějších Tater jednoduše autem či vlakem

Obyvatelé Moravy jsou na tom s dostupností k našim jihovýchodním sousedům samozřejmě lépe, nicméně i z Prahy se dá do Tater dostat za pár hodin. Pokud využijete dálnic a nezůstanete v zácpě, do Liptovského Mikuláše dorazíte za cca 6 a půl hodiny. Vlakem sice budete cestovat o necelé dvě hodiny déle, nicméně i to má své kouzlo – zvlášť, když v dnešní době nemusíte nikde složitě přestupovat a strachovat se, že vám návazné spoje ujedou. Ne nadarmo jsou slovenské Tatry čím dál oblíbenější destinací pro trávení dovolené, a to nejen pro Čechy nebo samotné Slováky, hodně často v horách i mimo ně uslyšíme polštinu nebo maďarštinu.

Zdroj:

PR článek


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru