Zažijte Tatry třikrát jinak

Tři tipy na zážitky ve slovenských horách

Vysoké Tatry jsou oblíbenou turistickou destinací, která je nám blízká jak z historického pohledu, tak také díky své poloze.


Není proto divu, že stále více Čechů vyráží na dovolenou právě do Tater, které nám toho, kromě krásné přírody, mohou mnoho nabídnout. Pojďme si přiblížit tři zajímavé aktivity, které nám Tatry představí z různého úhlu pohledu.

Vyražte na turistickou túru na Zelené pleso Kežmarské

Zelené pleso Kežmarské je jezero, jež leží v nadmořské výšce 1545 m a nachází se v Dolině Zeleného plese ve Vysokých Tatrách. Jezero dosahuje hloubky až 4,5 metrů a díky malebné chatě přímo na břehu jezera (Chata pri Zelenom plese), je toto místo častým cílem mnoha turistických výletů.

Vyjeďte lanovkou na Lomnický štít

Lomnický štít je nejvyšší osídlené místo na Slovensku, a i přesto, že jsou jízdenky na lanovku poměrně finančně nákladné. Každý, koho se zeptáte, vám potvrdí, že ten výhled stojí za to. Z Lomnického štítu lze za dobrého počasí vidět téměř celé Tatry, a proto fotoaparát s sebou je naprostou nezbytností.

Navštivte Tatranský dóm

Jedná se o neobvyklý ledový dóm, který každoročně nabízí nezapomenutelnou výstavu a podívanou. Není třeba dodávat, že vše včetně samotného Tatranského dómu je z ledu. Dóm se nachází na Hrebienoku a letos nabídne velkolepou baziliku inspirovanou barcelonským chrámem Sagrada Familia. Výstava je dostupná již od prosince 2017 a trvá do dubna 2018.

Dobrá rada na konec

Ať již plánujete turistickou túru nebo vyrážíte za kulturou, nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění, které by vás ochránilo v případě nenadálého úrazu či nemoci. Cestovním pojištění lze rovněž pokrýt události, jako jsou například ztráta zavazadel či zmeškání dopravního prostředku.

Zdroj:

PR článek

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru