Zimní sporty v Tatrách

Snowboard

Pro snowboardisty jsou vhodné terény zejména na Štrbském Plese (Štrbské Pleso), kde je dostatek prostoru pro freeride i skoky. Zážitek je sjezdovka v Lomnickém sedle dolů ke Skalnatému plesu. Začátečníci lépe využijí méně strmé svahy v Tatranské Lomnici anebo ve Ždiaru v areálu Strednica.

Sáňkařská dráha

Můžete vyzkoušet 2,5 km dlouhou trať s klopenými zatáčkami z Hrebienku do Starého Smokovce. 1x v týdnu je možné vyrazit na noční sáňkování, nad sáňkařskou dráhou (v létě silnicí) je umělé osvětlení. Půjčovna saní je ve Starém Smokovci, nahoru se vyvezete pozemní lanovkou.

Bruslení

Ledová plocha pro volné bruslení je k dispozici veřejnosti v Tatranské Lomnici , brusle vám zde i půjčí. V Nízkých Tatrách v Jasné u lanovky Biela Púť je otevřené kluziště.

Snowrafting, snowtubing a sněžné skútry

Adrenalinové jízdy zažijete na raftech anebo v nafukovacích kolech na dojezdu velkého skokanského můstku na Štrbském Plese. Překvapí vás nečekaná rychlost a zábava na sněhu, vše pod dohledem zkušených instruktorů.

Snowtubing nabízí na svahu sjezdovky i středisko v Lučivné. Ve Snowparku Lučivná si můžete vyzkoušet jízdu na sněžném skútru.

Horská dráha Tatrabob

Další z adrenalinových drah v Tatranské Lomnici (u hlavní silnice pod Grandhotelem Praha). Jízdy na "bobech" na 700 m dlouhé horské dráze z prudkého kopce a 12 divokých zatáček. V provozu celoročně.

Více na www.tatrabob.sk.

Saně tažené koňmi a skijöring

Pod Tatrami nabízejí místní turistické kanceláře jízdy zasněženou krajinou na saních tažených koňmi nebo lyžování v zápřahu za koněm (skijöring).

Více v kancelářích Hipotur nebo JMG Travel Agency.Související články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 32)
1 2 3 4 »

Pokud máte tip na zajímavý sport, pak nám o něm dejte zprávu!

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru