Známky na podporu chaty

Novou výstavbu Chaty na Rysech lze podpořit finančně nákupem známky.

Novou výstavbu Chaty na Rysech lze podpořit finančně nákupem speciální známky SHS JAMESu. Dostupné jsou i u nás. Nejen díky internetu, na podpoře se podílí také Český horolezecký svaz.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Rekonstrukce pokračuje, JAMES shání peníze

Předpokládané náklady na stavbu nové chaty činí téměř 517 tisíc €. Necelou polovinu této částky pokryje státní dotace, další finanční prostředky budou muset majitelé získat z jiných zdrojů.

Náklady na stavbu chaty
stavební práce a materiál 251 256 €
letecká doprava materiálu na chatu
171 955 €
ostatní náklady, zařízení chaty, stavební dozor atd. 35 700 €
celkem 516 805 €

 

Hlavním zdrojem peněz je státní dotace, ta činí 254 365 €. Bez této podpory by rekonstrukce nebyla možná vůbec. Přiznává to i Igor Koller, předseda JAMESu. Zatím neúspěšně skončila žádost o dotaci z fondů EU. Výraznou porci z částky ale ukrojila sleva, kterou poskytují chatě dodavatelé. Podařilo se ušetřit 44 300 €.

Nový nápad. Vydání známek

Jedním z nápadů, jak podpořit napjatý rozpočet rekonstrukce je vydání mimořádné členské známky SHS JAMES, jejichž zakoupením lze stavbu chaty podpořit. Mimořádné známky jsou vydány v hodnotě 5, 10, 20 a 50 € a lze je objednat nebo koupit na sekretariátu SHS JAMES, na akcích SHS JAMES (nabízel se hned Tradiční horolezecký týden JAMESu) a přímo na Rysech až do konce sezóny.

Opět přijde pomoc i z Českého horolezeckého svazu

Výkonný výbor ČHS se s vedením SHS domluvil, že mimořádné známky SHS JAMES budou od září 2010 do Valné hromady ČHS 2011 distribuovány také prostřednictvím sekretariátu ČHS, aby mohli stavbu chaty podpořit i čeští horolezci.

Cena mimořádných známek je pro zjednodušení přepočtena na Kč, takže si na sekretariátu ČHS můžete zakoupit známky v hodnotách 125 Kč, 250 Kč, 500 Kč a 1250 Kč.

Slovenský horolezecký spolok získal navíc z veřejné sbírky, kterou ČHS vyhlásil bezprostředně po zásahu chaty lavinou v roce 2000, 94 600,- Kč.

Zajímavosti

  • Nově postavená část chaty už je pod střechou! I přes první velké sněžení se podařilo udělat na chatě spoustu práce. Už je jasné, že se podaří polovinu nové chaty zazimovat a do konce října bude možné pokračovat na dalších pracích i uvnitř chaty.
  • Aktuální snímky ze stavby: SHS JAMES

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru