Ceny na tatranských chatách 2008

Aktualizovali jsme přehled cen na tatranských chatách

17.6.2008 10:34  |  Zpráva  |  Ondra Bílek
Zobrazit na mapě (49°9'21.5714"N, 20°9'23.4952"E)
Print Comments

Se začátkem týdne začala i nová turistická sezóna a ke všem tatranským chatám už jsou otevřené chodníky. Tatry.CZ vám opět po roce přinášejí přehled aktuálních cen i některých novinek, které na nás chatári a chatárky letos přichystali. Důležité upozornění se týká také zapisování do knihy túr.

Důležitá novinka

Hned na úvod připomeneme důležitou novinku - od začátku června 2008 Horská záchranná služba ukončuje provoz virtuální knihy túr, o níž jsme psali v loňském roce. Pomocí této služby bylo možné nahlásit záchranářům cíl cesty a předpokládaný návrat, stejně jako když se návštěvník zapíše do knihy vycházek. Důvodem rušení služby je podle vedení HZS malý zájem návštěvníků.

Někdy je však životně důležité takové informace před horskou túrou zanechat, proto všem doporučujeme před odchodem z  ubytovacího zařízení potřebné údaje zapsat do knihy túr, kterou má ubytovatel povinnost vést. Právě na tatranských chatách tento způsob zapisování má slušnou tradici.

Západné Tatry

A teď už k aktuálním cenám na tatranských chatách: Na Žiarské chatě v Západních Tatrách je po nedávné rekonstrukci letos připraveno ubytování v cenové relaci od 350 do 550 Sk, existuje také možnost využít noclehárny s vlastním spacákem za pouhých 200 Sk. Na Zverovce se ceny prakticky nezměnily, podle typu pokoje zde zaplatíte od 200 do 350 Sk, polopenze se stejně jako na Žiarské chatě vejde do 250 Sk. Levnější je nocleh na chatě Pod Náružím, kde si ovšem pro stravování musíte vystačit s vlastními zásobami.

Vysoké Tatry

Ve Vysokých Tatrách pokračuje zvyšování komfortu v hotelových ubytovacích zařízeních, čemuž odpovídají i cenové relace. Nejdražší jsou zrekonstruované kapacity v hotelu Sliezsky dom, kde se cena noclehu se snídaní pohybuje od 1000 Sk až k 1600 Sk/osobu. Od letoška zde nově nabízejí klientům i wellness program, saunu či masáže.

Hotel pri Popradskom plese nabízí ubytování od 440 do 900 Sk, polopenze tu stojí 280 Sk. Naopak nejlevnější je Chata pod Soliskom - zde ubytování stojí 300 Sk, snídaně dalších 70 Sk, ovšek k dispozici je pouze 11 lůžek. I "nosičské" chaty v turisticky přístupných dolinách nabízí ubytování za stále přijatelné ceny - např. na chatě Pod Rysmi stojí i přes mírné zdražení nocleh se snídaní jen 420 Sk, členové ČHS a  dalších klubů mají stále slevu.

Na Téryho chatě stojí noc se snídaní 400 Sk, s polopenzí 550 Sk (se slevou na průkazku lze však přespat tradičně znatelně levněji). Zbojnická chata rovněž mírně zdražila, ubytování se snídaní stojí 410, s polopenzí 570 Sk, ale i zde platí slevy. Na Zamkovského chatě je základní cena za jednu noc 540 Sk, ovšem při větším počtu noclehů jen 440 Sk, a také zde fungují slevy pro členy různých organizací.

Chata pri Zelenom plese nabízí základní ubytování za 450 Sk, členové ČHS apod. se ale mohou vyspat i za 250 Sk, polopenze vychází na 310 Sk/os.

Belianské a Nízke Tatry

Krásná a stylová chata Plesnivec je jediná v Belianských Tatrách. Nabízí turistům nocleh za 300 Sk, při ubytování na 3 a více nocí jen za 260 Sk. Je tu stále možnost stravování, polopenze vyjde na 260 Sk.

A jak to vypadá s cenami za ubytování v Nízkých Tatrách. Kamenná chata pod Chopkom vás ubytuje v noclehárně za 275 Sk, se snídaní za 340 Sk. Na Chatě generála M. R. Štefánika pod Ďumbierom vás bude stát nocleh se snídaní 350 Sk, se slevou pro členy ČHS apod. jen 300  Sk. Cena za nocleh na Útulni Ďurková pod Chabencom zůstává stejná, 70 Sk. Chatař doporučuje, abyste si vzali vlastní spacák - k  dispozici jsou nějaké přikrývky, ale ne pro všechny, spí se na matracích.

GPS souřadnice: (49°9'21.5714"N, 20°9'23.4952"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Horské chaty, Turistika,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článek



Komentáře ke článku

Přidat nový komentář




Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Fotografie dne

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru