Děla ve Vysokých a Nízkých Tatrách už sypou sníh

Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Chopok už svahy pro lyžaře zasněžují technickým sněhem.

13.11.2016 18:13  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°11'15.7320"N, 20°13'58.7417"E)
Print Comments

Provozovatelé lyžařských středisek v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese využili mrazivé noci a minulý týden spustili technické zasněžování v nadmořské výšce kolem 1 800 m n. m. Na severní straně Chopku se zařízení na výrobu sněhu uvedla do provozu v podvečer z úterý na středu. Jižní strana Chopku se začala zasněžovat ve čtvrtek.

Zobrazit všech 11 fotografií

Sněžná děla už jsou v permanenci

Asi 70 sněžných zařízení minulý týden zasněžovalo sjezdovky ze Skalnatého plesa ve směru: Generál, Esíčka, Čučoriedky západ a Čučoriedky východ. Dalších 7 sněžných děl vyrábělo ve stejnou dobu sníh i na Štrbském Plese na sjezdovce Solisko a Furkota. S postupně klesající teplotou asi od středy přibývají sněžná děla i na sjezdovkách v nižších polohách - Interski, Turistická a Esíčko a podobně i v Tatranské Lomnici na sjezdovkách ze Štartu. V noci z úterý na středu se spustila na plný výkon i zařízení v Jasné v Nízkých Tatrách. V nadmořské výšce od 2004 m n. m. po 1 700 m n. m. zasněžovalo 20 sněžných tyčí úsek sjezdovky Chopok - Luková a postupně přibývaly do provozu další zasněžovací body.

Alchymie sněhu

Kvůli kompaktnosti sjezdovky musí nasypaný sníh "vyzrát" nejprve na kupách a až po určitém čase vstoupují na scénu rolby, které začnou nafoukaný sníh rozhrnovat na požadovanou tloušťku v celém profilu tratí. Pokud budou vyhovující podmínky pro zasněžování, lyžařská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách budou pokračovat ve vyrábění sněhu i v nejbližších dnech. Sjezdovky pak mohou těžit z dobrého podkladu na sjezdovkách a připravit kvalitní tratě na první letošní lyžování.

Spišská gotika v ledovém dómu na Hrebienku

Už 25. listopadu 2016 návštěvníci Vysokých Tater mohou opět obdivovat ledové umění, tentokrát v podobě Spišské gotiky, která bude zdobit interiér kupole Tatranského ledového dómu na Hrebienku. Zimní sezóna v Jasné startuje 3. prosince denním sportovním programem a strhující noční taneční party v hudebním klubu Happy End, pod názvem Winter Music Opening - World Cruise Edition. Zimní sezóna v Jasné bude plná skvělých zážitků, ale i novinek.

Zajímavosti

Rozhovor s ředitelem střediska Jasná

GPS souřadnice: (49°11'15.7320"N, 20°13'58.7417"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Lyžování,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru