Jarní skialp s průvodcem

Zažijte noční skialp se zkušeným průvodcem z Bielej Pútě na Brhliska

13.3.2015 9:20  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (48°56'36.2130"N, 19°35'24.0983"E)
Print Comments

I když se zdá, že někde už zima dovládla, ve vyšších nadmořských výškách si nadšenci lyžování ještě užívají pravou jarní lyžovačku. Na nízkotatranských sjezdovkách je od 50 do 130 cm sněhu a podmínky ideální nejen na denní, ale i na večerní lyžování.

Noční skialp v JasnéNoční skialpová túra s průvodcem

Lyžařské středisko Jasná nabízí během jarních měsíců každý pátek od 17:30 hod. organizovaný noční skialp se zkušeným průvodcem po 2 km trati z Bielej Pútě na Brhliska. Tahle zimní aktivita s průvodcem je vhodná i pro úplné začátečníky. "Strety lyžiarov s ratrakmi, ktoré od 16. hodiny upravujú svahy sú veľmi nepríjemnou skúsenosťou vo všetkých našich lyžiarskych strediskách. Dôsledky sú poväčšine fatálne. Snažíme sa preto robiť osvetu všade, kde sa to dá a je na to príležitosť. Koncom decembra minulého roka sme zaviedli hliadky skipatroly, ktorá svahy monitoruje a rovnako sa stará o bezpečnosť našich lyžiarov. Nočným skialpom so sprievodcom chceme prvoskialpinistov, ale aj príležitostných priaznivcov tohto športu vychovať a usmerniť ich nekontrolovateľný pohyb po nočných zjazdovkách," vysvětluje Matěj Hulej, ředitel horského střediska Jasná.

První skialpinistické krůčky

Začátečníci si mohou na svůj noční výšlap zapůjčit kompletní skialpovou výstroj a výzbroj ve sportovních obchodech Tatry Motion. Pohodový noční skialp začíná každý pátek, trať má převýšení 312 metrů a délku cca 2 km. Každý v cíli bude odměněn welcome drinkem a síly si může doplnit na večeři v restauraci Bernardino Burger. Pro účastníky nočního skialpu je připravena freeride brožura zdarma. Bližší informace a rezervace je na skischool@tmr.sk anebo telefonicky +421 911 565 842 do pátku do 15. hodiny.

Podmínky v Jasné stále dobré!

Na obou stranách Chopku jsou stále velmi dobré podmínky na lyžování. Návštěvníci si užívají i oblíbené aktivity jako ranní Fresh Track, freeridové zóny, snowpark, Fun zone, Funtools, sáňkování, výlety na sněžnicích, bohatý aprés-ski program, noční lyžování a další. Denní informace o sněhových podmínkách, provozu lanovek a vleků a online webkamery na webu jasna.sk.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

GPS souřadnice: (48°56'36.2130"N, 19°35'24.0983"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Chopok, Jasná, Skialpinismus,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru