Knižní novinka: Atlas Tater

V Muzeu TANAPu představí neživou přírodu. V Atlase Tatier

9.12.2015 14:18  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Print Comments

Dlouho se nepředstavila žádná kniha o Tatrách. Až zase teď před Vánoci. Můžete se těšit na pátek 11.12., kdy tvůrci představí zajímavou publikaci Atlas Tatier – Neživá príroda, v polském originále Atlas Tatr - Przyroda nieożywiona.

Atlas Tater - neživá přírodaAtlas Tatier poprvé představen

Státní lesy TANAPu a Tatrzański park narodowy (TPN) vás zvou na propagační akci a setkání s tvůrci publikace Atlas Tatier – Neživá príroda, které se uskuteční v pátek 11. prosince ve 14.00 hodin v Informačním centru Státních lesů TANAPu v Muzeu TANAPu v Tatranské Lomnici.

Odpovědi na otázky

Na osmdesáti dvou mapách a doplňujících obrázcích uveřejněných na dvaceti osmi listech Atlasu najdete odpovědi kromě jiných i na otázky Jak vypadalo Mořské oko během zalednění?, Kam mají namířeno tatranské potoky? či Kolik dní v roce v Tatrách sněží?

Celé území pod drobnohledem

Na publikaci, která v této podobě poprvé zachycuje celé území Tater, spolupracovalo více než sto odborníků. Je trojjazyčná, psaná v jazyce slovenském, polském a anglickém. V pátek, během prezentace, bude Atlas Tatier dostupný za 55 € na pultu Informačního střediska Múzea TANAPu v Tatranské Lomnici.

Zdroj:

Tisková zpráva ŠL TANAPu

Zajímavosti

  • Dovíte se, jak vypadaly Tatry v období zalednění, jaké byly meteorologické podmínky vzniku největších kalamit, kde hrozí laviny a mnoho dalšího.
Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Ledovce, TANAP, TPN,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Jozef dne 10. ledna 2016 13:16

Reagovat

Atlas Tatier-neživá príroda
Hodnotenie publikácie Atlas Tatier-Neživá príroda:
Veľmi nepraktické prevedenie. V úzkej papierovej krabici sú uložené jednotlivé mapy. Keď potrebujete vybrať nejakú mapu, tak musíte vybrať najprv všetky, aby sa vám ľahšie podarilo vybrať požadovanú mapu. Všetky sa ťažko vyberajú, sú dosť ťažké, obal je úzky, treba ho vyhýňať, aby tam človek vôbec vopchal prsty a zachytil tie mapy. Používaním sa aj pri najväčšej opatrnosti obal po čase roztrhne, okraje máp sa pokrčia a dôjde k znehodnoteniu tohto vzácneho atlasu. Mohli aspoň pod mapy vlepiť nejakú pásku, stužku, za ktorú by sa tie mapy dali nadvihnúť a lepšie vybrať. Kúpil som ho v Tatranskom múzeu, v informačnom centre, v Tatranskej Lomnici za 55 Euro. Bol zabalený vo fólii, nebolo možné ho najprv vidieť, v akom je prevedení. Predpokladal som, že vo vnútri toho obalu bude viazaná kniha, tak ako mám napríklad Vojenský atlas sveta, ktorý má papierový ochranný obal a v ňom je kniha atlasu. Chcel som ho darovať známemu ku 50-ke, ale po zistení v akom je nepraktickom prevedení, už váham. Škoda, že tak hodnotne spracované informácie neboli schopní dať do praktickejšieho prevedenia. Pravdepodobne si ho budem musieť nechať, alebo si ho dať zviazať, aby sa s ním lepšie manipulovalo. V televízii som videl v piatok večer upútavku o krste atlasu v Tatranskom múzeu a v sobotu doobeda som si ho šiel tam osobne kúpiť. Opakujem, v informačnom centre ho predávajú za 55 Euro. Takže cena 80 Euro, zo zlacnením na 65 Euro za ktorú ho predávajú na eshope http://tatrashop.com/ je čistý podvod na zákazíka!!!
Záver: Veľké nadšenie, o to väčšie sklamanie.


Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru