Laviny znovu a od základů

Lavinová problematika se dá vyzkoušet. Nejlépe na kurzu.

Kdo by se netěšil na zasněžená údolí, lyžování na panenských svazích a brodění se závějemi na sněžnicích? S krásami zimy však přichází do hor hrozba sněhových lavin. Právě ony mají každoročně na svědomí životy našich kamarádů. A je nutné dodat, že to často je smrt zbytečná. Vždyť 95% lavin s tragickými následky si lidé utrhnou sami. Základní znalosti, jak nebezpečí předcházet vám nabídne náš lavinový kurz.

Nové informace na webu

Proto jsme se letos na našich stránkách na lavinovou problematiku opět zaměřili. Připravili jsme nové informace do speciální části o lavinách. Stručné základní orientační informace vás navedou na materiály ke stažení.

Na svém počítači budete tak mít podrobné učební texty o lavinách, lavinové strategii a  záchraně zpracované lavinovým expertem Horské služby ČR a horským vůdcem UIAGM Viktorem Kořízkem. V nejbližší době se informace doplní o lavinové kartičky, které poslouží při lavinové strategii přímo v terénu.

Ohrožené cesty a sjezdovky

Pro turisty jsme informace doplnili i o výběr turistických cest a sjezdovekTANAPu ohrožených velkými samovolnými lavinami při zvýšeném lavinovém nebezpečí. K dispozici jsou také odkazy na aktuální lavinové informace na Slovensku a nechybí linky na další zahraniční stránky o lavinách.

Lavinový kurz

Texty na stránkách jsou pouze teorií, důležitější je praxe. Proto jsme pro letošní sezónu připravili pro naše čtenáře možnost absolvovat základní lavinový kurz v Krkonoších v Modrém Dole. Kurz povede kvalifikovaný odborník Viktor Kořízek. Jen při praktických nácvicích v terénu si člověk uvědomí řadu skutečností, které z literatury tolik nevyniknou.

Poznáte, jak je 18 minut na záchranu a vyproštění zasypaných zatraceně málo a že běžet po kolena ve  sněhu do svahu a přitom hledat pípákem zasažené je neuvěřitelně náročné. Vyzkoušíte si kopání dvoumetrové jámy v udusaném sněhu a na první pohled pevné lopaty vám budou v rukavicích nebezpečně pružit...

Vydejte se s námi do hor na kurz

Chcete-li se do lavinového kurzu přihlásit, pak není nic jednoduššího, než si přečíst podrobné informace o lavinovém kurzu a  vyplněnou přihlášku společně s kurzovným zaslat na adresu uvedenou v  letáku. V informacích je podrobně popsán program kurzu, informace o  přihlášce a najdete zde další užitečné informace o kurzu. Pokud budete potřebovat poradit, můžete se obrátit na nás e-mailem.

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru