Lyžování v Tatrách aktuálně

Na Slovensku přibývají nové sjezdovky.

V Tatrách přibývá sněhu a otevírají se další a další sjezdové tratě, stejně jako ty úplně nové sjezdovky, dokončené během roku 2008. Přinášíme vám aktuální informace z Tatranské Lomnice ve Vysokých a Jasné v Nízkých Tatrách.

Nová sjezdovka v Tatranské Lomnici v provozu

Ke konci roku, 28.12.2008, byla otevřena nově rozšířená sjezdovka z mezistanice Štart do Tatranské Lomnice. Nový, 60 metrů široký svah, byl vybaven umělým zasněžováním z Tatranské Lomnice až na Čučoriedky a novou čtyřsedačkovou lanovkou ze Štartu na Čučoriedky. Díky dlouhotrvajícímu mrazu se intenzivně zasněžuje a lyžařské podmínky jsou velmi dobré. Spolu s novou sjezdovkou byla otevřena i půjčovna lyžařského vybavení, nová lyžařská škola a "Apres Ski Bar" u dolní stanice lanovky.

V Lomnickém sedle je již dost sněhu

2. ledna 2009 byla otevřena i sjezdovka z Lomnického sedla na Skalnaté pleso, která spolu s tratí do Tatranské Lomnice tvoří 5,5 km dlouhou sjezdovku, která je nejvýše položenou na celém Slovensku. Celou ji ale ještě nesjedete, v úseku Skalnaté pleso - Čučoriedky se ještě nelyžuje. Na Lomnickém sedle si můžete užít 120 cm přírodního sněhu a za pěkného počasí krásný pohled do Malé Studené doliny a na spoustu tatranských štítů (Gerlachovský, Slavkovský, Ľadový...).

%%full%%

Chopok jih a sever propojen

Od Nového roku jsou připraveny propojovací vleky, které budou funkční při vhodných povětrnostních podmínkách a umožní vám tak lyžovat na obou světových stranách druhé nejvyšší hory Nízkych Tater. Momentálně je dostatek sněhu a můžete tedy přejet ze severu na jih nebo naopak. Na severní straně leží kolem 1 metru sněhu, na jižní dokonce 150-170 cm.

V letošní sezóně byl také spuštěn nový zasněžovací systém, garantující dostatek sněhu k lyžování po dobu minimálně 5 měsíců a  pokrývající 15 km tratí. Chopok je součástí střediska Jasná - Nízke Tatry, největšího a nejmodernějšího lyžařské centra na Slovensku. Nabízí 34 km sjezdovek.

Nabídka skipasů

K Sezónnímu skipassu Tatry, platnému po celou letošní lyžařskou sezónu v střediscích Tatranských lanových drah ve  Vysokých i Nízkých Tatrách (Nízke Tatry: Chopok sever a jih; Vysoké Tatry: Tatranská Lomnica, Jamy, Starý Smokovec, Jakubkova lúka; Liptovská Teplička), dostanete zdarma lyžařskou přilbu GIRO.

K dispozici je taky Super Skipass Vysoké Tatry, se kterým můžete využít 23 km sjezdovek nejen v Tatranském Lomnici, Liptovské Tepličce, Starém Smokovci, ale i na Štrbském plese, které patří do sítě "Park snow".

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru