Lyžování v Tatrách aktuálně

Na Slovensku přibývají nové sjezdovky.

4.1.2009 9:36  |  Zpráva  |  Aleš Juchelka
Zobrazit na mapě (49°10'44.4607"N, 20°15'21.5881"E)
Print Comments

V Tatrách přibývá sněhu a otevírají se další a další sjezdové tratě, stejně jako ty úplně nové sjezdovky, dokončené během roku 2008. Přinášíme vám aktuální informace z Tatranské Lomnice ve Vysokých a Jasné v Nízkých Tatrách.

Nová sjezdovka v Tatranské Lomnici v provozu

Ke konci roku, 28.12.2008, byla otevřena nově rozšířená sjezdovka z mezistanice Štart do Tatranské Lomnice. Nový, 60 metrů široký svah, byl vybaven umělým zasněžováním z Tatranské Lomnice až na Čučoriedky a novou čtyřsedačkovou lanovkou ze Štartu na Čučoriedky. Díky dlouhotrvajícímu mrazu se intenzivně zasněžuje a lyžařské podmínky jsou velmi dobré. Spolu s novou sjezdovkou byla otevřena i půjčovna lyžařského vybavení, nová lyžařská škola a "Apres Ski Bar" u dolní stanice lanovky.

V Lomnickém sedle je již dost sněhu

2. ledna 2009 byla otevřena i sjezdovka z Lomnického sedla na Skalnaté pleso, která spolu s tratí do Tatranské Lomnice tvoří 5,5 km dlouhou sjezdovku, která je nejvýše položenou na celém Slovensku. Celou ji ale ještě nesjedete, v úseku Skalnaté pleso - Čučoriedky se ještě nelyžuje. Na Lomnickém sedle si můžete užít 120 cm přírodního sněhu a za pěkného počasí krásný pohled do Malé Studené doliny a na spoustu tatranských štítů (Gerlachovský, Slavkovský, Ľadový...).

Chopok jih a sever propojen

Od Nového roku jsou připraveny propojovací vleky, které budou funkční při vhodných povětrnostních podmínkách a umožní vám tak lyžovat na obou světových stranách druhé nejvyšší hory Nízkych Tater. Momentálně je dostatek sněhu a můžete tedy přejet ze severu na jih nebo naopak. Na severní straně leží kolem 1 metru sněhu, na jižní dokonce 150-170 cm.

V letošní sezóně byl také spuštěn nový zasněžovací systém, garantující dostatek sněhu k lyžování po dobu minimálně 5 měsíců a  pokrývající 15 km tratí. Chopok je součástí střediska Jasná - Nízke Tatry, největšího a nejmodernějšího lyžařské centra na Slovensku. Nabízí 34 km sjezdovek.

Nabídka skipasů

K Sezónnímu skipassu Tatry, platnému po celou letošní lyžařskou sezónu v střediscích Tatranských lanových drah ve  Vysokých i Nízkých Tatrách (Nízke Tatry: Chopok sever a jih; Vysoké Tatry: Tatranská Lomnica, Jamy, Starý Smokovec, Jakubkova lúka; Liptovská Teplička), dostanete zdarma lyžařskou přilbu GIRO.

K dispozici je taky Super Skipass Vysoké Tatry, se kterým můžete využít 23 km sjezdovek nejen v Tatranském Lomnici, Liptovské Tepličce, Starém Smokovci, ale i na Štrbském plese, které patří do sítě "Park snow".

GPS souřadnice: (49°10'44.4607"N, 20°15'21.5881"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Lanovka, Sjezdové lyžování,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru