Lyžování v Tatrách odstartuje sezónu 5. prosince

Začíná se lyžovat pátek v Jasné, v sobotu na Štrbském Plese

29.11.2014 15:17  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (48°56'34.9987"N, 19°35'19.9889"E)
Print Comments

První oblouky lyžařů v Tatrách povedou přímo z Chopku. Čerstvý sníh si lyžaři vychutnají v sezóně 2014/15 poprvé v Jasné v Nízkých Tatrách už v pátek 5. prosince 2014. Od soboty 6. prosince přivítají lyžaře upravené svahy ve Vysokých Tatrách a to Interski, Esíčko, Turistická a Spojka v lyžařském areálu na Štrbském Plese a premiérovou jízdu ze Skalnatého plesa si užijí lyžaři ve středisku Tatranská Lomnica. Oficiální otevření zimní sezóny má vrchol v sobotu v Jasné na velké hudební party s názvem Winter Music Opening.

Zobrazit všech 12 fotografií

První sníh je v Jasné

Už za pár dní se první milovníci sjezdu spustí po čerstvě urolbovaných svazích z vrcholu Chopku z výšky 2004 m n.m. v Nízkých Tatrách. Jejich lyžařské zážitky začínají severní straně, kde si mohou zároveň jako první otestovat svůj Gopass Ski Challange a splní si tak svoje lyžařské předsevzetí.

Winter Music Opening otevírá sezónu

Slovenské lyžařské středisko Jasná, které získalo prestižní ocenění kvality a v listopadu si odneslo z Londýna cenu pro nejrychleji se rozvíjející středisko, otevře svoje sjezdovky 5. prosince ráno jako první na Slovensku. V tento den se na Chopku spojí dva regióny Liptov a Horehroní, aby společně přivítaly zimu a rozsvítili nejvýše položený vánoční stromeček. Během dne si zasoutěží návštěvníci areálu pod moderátorskou taktovkou Andreje Bičana a mohou si tak vysportovat BMW X3 na 100 dní zimní sezóny. A v sobotu večer vypukne v hudobním aprés-ski klubu Happy End v Jasné párty, která otevírá show Winter Music Opening.

Na Mikuláše i do Vysokých Tater

Na spadnutí je i začátek lyžování ve Vysokých Tatrách, kde se na Mikuláše 6. prosince oficiálně spustí první lanovka na Štrbském Plese a rovněž tu už ostartuje zimní sezóna. Stejně to bude vypadat i v Tatranské Lomnici.

Ze skipasu je GOPASS karta

Lyžařům se změní skipas na osobní GOPASS kartu. Gopass zakoupený v e-shopu na www.gopass.sk je stále výhodnější proti nákupu v "kamenné pokladně". Bezplatné zaregistrování se a nákup e-skipasu zvládne každý přes internet. Výhodou gopassu není jen cena, ale zejména jeho multifunkčnost a fakt, že na skipas (Gopass) se nemusí čekat v dlouhé řadě u pokladen. Lyžaři s gopassem projdou přes turniket na svah a lyžují hned. Gopass karta šetří čas a peníze a za nákupy získaváte body, které se dají efektivně využítv dalších službách TMR. S Gopassem se od letoška lyžuje i u nás ve středisku Špindlerův Mlýn.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Spojení areálů na Chopku, které jsme znali z minulosti je lanovkami aktivní až od 1.12.2012, kdy na vrchol můžete vyjet speciální lanovkou Funitel. Ta může překonávat snáz nástrahy počasí, se kterými musíte na horách počítat.

GPS souřadnice: (48°56'34.9987"N, 19°35'19.9889"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Fotografie

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Chopok, Jasná, Lyžování, Sjezdové lyžování, Snowboard, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování

Zobrazené záznamy: od 1 do 5 (celkem 6)
Stránka: 1 2 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
JK dne 23. února 2015 15:27

Reagovat

GOPASS - ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI
POZOR NEVYUŽÍVEJTE GOPASS A RADĚJI SI VYBERTE JINÉ STŘEDISKA NEŽ TATRY MOUNTAIN RESORT. Hodně špatná zkušenost, hlavně s GOPASS. Zakoupil jsem přes gopass skipass pro celou rodinu na 21.2. do Vysokých Tater. Bohužel z důvodů silného větru bylo středisko v Tatranské lomnici zavřené a nebylo možné službu využít. Při žádosti o vrácení platby za skipass mi sdělili, že peníze za stornované služby nevracejí. PŘÍSTUP JE OTŘESNÝ A DOPORUČUJI VYUŽÍT JINÁ STŘEDISKA NEŽ JASNÁ, VYSOKÉ TATKY TATRANSKÁ LOMNICE, ŠTRBSKÉ PLESO. SLUŽBY JSOU NAVÍC VELMI PŘEDRAŽENÉ A CENA NEODPOVÍDÁ DANÉ SLUŽBĚ.


Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru