Memoriál Jozefa Psotky a MFHF

Začíná mezinárodní festival horských filmů

O tomto víkendu se ve Vysokých Tatrách uskuteční dvě akce. 22. ročník Memoriálu Jozefa Psotky a 14. pokračování Mezinárodního festivalu horských filmů v Popradě. Můžete obdivovat sportovní výkony běžců nebo se dívat na projekce filmů z celého světa.

Memoriál

V sobotu v 9.00 startuje 25 km dlouhý horský kros na počest horolezců, kteří zemřeli na Mount Everestu. Od Sliezskeho domu (1670 m n.m.) stoupá nejnáročnější trasa závodu na Slovensku vzhůru až na Poľský hrebeň (1. časovka). Pokračuje se až na sedlo Prielom a přichází sestup ke Zbojnícke chatě do Veľké Studené doliny. Při stoupání do Priečneho sedla je v úseku od Kotlinky pod Malým Závratom až do žlabu Priečneho sedla druhá časovka. Následuje rychlý sestup k Téryho chatě do Malé Studené doliny a dále až na Hrebienok. Závěrečná časovka vede z Hrebienku na Sliezsky dom.

Všichni účastníci běží s batohem, kde mají mj. pohorky, pro případ zhoršeného počasí. Vybavení kontrolují záchranáři horské služby. Běží se za každého počasí! Večerní program memoriálu tvoří besedy, filmové a hudební produkce na Sliezskom dome. Nedělní program je čistě horolezecký s výstupy ve Velické dolině.

Král závodu

Králem vysokohorského běhu je Milan Madaj. Letos opět obhajuje vítězství v závodu, kde vládne už 12 let. Výsledný čas v měřených úsecích je něco málo přes hodinu, všichni jsou zvědavi, zda pěkné počasí vydrží a umožní závodníkům atakovat traťové rekordy.

Mezinárodní festival horských filmů

Pokud vás neláká Memoriál Jozefa Psotku, pak si nenechte ujít další významnou, tentokráte kulturní akci. V Popradě se koná Mezinárodní festival horských filmů (MFHF). Ve středu proběhlo slavnostní zahájení 14. ročníku festivalu. Až do neděle můžete v popradském kině Tatran nebo v sálu městského úřadu Poprad a také v kině Iskra v Kežmarku vidět bloky krátkých filmů s horskou tématikou od autorů z celého světa. Vítězné snímky bude mezinárodní porota vyhlašovat v neděli večer.

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry

Top

↑ nahoru