Mistrovství Slovenské republiky ve skialpinismu

Ve Studených dolinách a v Jasné se závodilo

8. dubna 2006 se ve Velké a Malé Studené dolině ve Vysokých Tatrách uskutečnilo Mistrovství Slovenské republiky ve skialpinismu, zároveň to bylo poslední kolo Tour Sport Cupu - Slovenského poháru ve skialpinismu, který organizačně zastřešil Slovenský horolezecký spolek JAMES.

Náročný závod

Pro závodníky byly připravené náročné tratě v překrásném prostředí Velké a Malé Studené doliny. Sněhové podmínky a  počasí přály a tak závodníci spolu s mnoha diváky zažili krásný slunečný den. Pořadatelé závodu - dobrovolní záchranáři Tatranské horské služby připravili kvalitní trať s množstvím technických pasáží zajištěných fixním lanem, kde lyže putovaly na batoh a ke slovu sa dostaly mačky a někde i cepín. Trať vedla do Sedla pod Baranie rohy (Malá Studená dolina) a přes Priečne sedlo do Velké Studené doliny.

Výsledky

Pořadí na stupních vítězů nebylo překvapením, první místo v  hlavní kategorii opět obsadil Milan MadajHO JAMES Bobrovec. Umístili se i čeští závodníci, 6. byl Petr Maliga z Třince. Toto 4. kolo závodů bylo zároveň finálovým kolem Tour Sport Cupu - Slovenského poháru ve skialpinismu a byly zde vyhlášené výsledky konečného pořadí Tour Sport Cupu. Pohár získal slovenský suverén Milan Madaj. Celý pohár by nebylo možné zorganizovat bez podpory hlavního reklamního partnera BCA a reklamních partnerů Trek Sport, Buff, Trekland.

%%full%%

Liptovské reli a hlavní událost sezóny

Ve stejné dni se uskutečnilo také "Liptovské reli" v Jasné (pořadatel Slovenská skialpinistická asociace). Šlo o závody pouze v jednom vertikálním směru (nahoru), ve kterém se bojovalo o tituly mistra Slovenské republiky. Na startu se objevili také lyžaři běžci (olympionici z  Turína).

Na start se postavilo 105 závodníků, vítězové jsou nakonec dva: ve stejném čase doběhli lyžaři "běžci" Michal MalákMartin Bajčičák a pro pravé skialpinisty zbylo jen třetí místo.

Zajímavosti

• Už za týden v sobotu 15.4.2006 proběhne v Tatranské Lomnici Mistrovství Střední Evropy ve skialpinismu, též prezentované jako Finále Středoevrópského poháru a Finále Slovenského poháru, pořadatelem je Slovenská skialpinistická asociace.
  • Propozice k závodům (včetně profilů tratí) jsou k dispozici na webu SSA.