Rezervace místenek na Lomnický štít

Chcete na vrchol? Můžete s vůdcem anebo lanovkou.

10.11.2011 13:46  |  Aktualizováno: 13.11.2016 13:08  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°11'15.3904"N, 20°14'0.3396"E)
Print Comments

Prakticky celý listopad 2011 bude lanovka na Lomnický štít mimo provoz. I proto je čas si říci, jak se pak co nejvýhodněji dostat na vrcholek druhého nejvyššího štítu Tater. Bez čekání, bez front, ale s jistým omezením.

Zobrazit všech 13 fotografií

Lanovkou na Lomničák

Láká vás Lomnický štít, který se vypíná nad Tatranskou Lomnicí a vlastně nad celým Slovenskem do výšky 2 634 m n.m.? Jak by ne, že? Navíc na vrchol vede visutá lanovka, a tak přítomnost na vrcholu je jen otázka peněz a ne fyzické kondice, jako tomu je na jiných vrcholech v Tatrách. V sezóně je však hodinová kapacita lanovky, která je omezena na 42 osob za hodinu, naprosto nedostačující. A zájemců je tolik...

Jízdenku kupujete předem

Před časem spustili provozovatelé lanovky systém pro nákup jízdenek přes internet. Nejedná se proto o rezervaci, jak se často objevuje v médiích, ale o klasický nákup jízdenky přes internet v e-shopu gopass.sk! Jaká jsou úskalí nákupu?

 • jízdenku na lanovku si můžete koupit 6 dní před jízdou přes internet nebo osobně na pokladně v Tatranské Lomnici
 • při on-line prodeji na webu gopass.sk a si vyberete v kalendáři čas, na který je stanoven odjezd kabinky ze Skalnatého plesa. Výběr termínů je na vás.
 • platbu provádíte platební kartou v chráněném prostředí e-shopu gopass.sk, po provedení platby vám přijde unikátní kód, který ukážete na pokladně při vyzvednutí jízdenek
 • v pokladně se identifikujete dokladem (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz), jehož číslo jste zadali do registrace
 • převzetí jízdenek je nutné min. 1 hodinu před plánovaným odjezdem lanovky, jízdenky se vyzvedávají na pokladně lanovky v Tatranské Lomnici (údolní stanice sedačkové lanovky)
 • k nástupu na Lomnický štít (na Skalnatém plese) se musíte dostavit minimálně s 5 minutovým předstihem
 • storno jízdenek nakoupených přes internet je nutné provést min. 20 hodin předem

Za kolik se vlastně na Lomnický štít jezdí

Krásu Lomnického štítu a výhled z vrcholku i z visuté terasy můžete 50 minut obdivovat za 44 €. K samotné ceně 26 € za jízdenku od Skalnatého plesa je nutné připočítat i zpáteční jízdenku na kabinku z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso. Ta vás vyjde na dalších 18 €. Děti, mládež vč. držitelů karet ISIC a senioři mají slevy, mladší děti do 6 let se dopravují lanovkou bezplatně.

Listopadová omezení

Od 2. listopadu na visuté lanovce probíhají nutné práce technické údržby. Lanovka se rozjede příští týden o "prodlouženém víkendu" na 4 dny. Od 17.11. do 20.11.2011 bude lanovka v provozu, ale pak se odmlčí znovu až do 1. prosince.

Zajímavosti

 • Lanovka byla v době svého vzniku světovým unikátem a byla držitelkou několika světových rekordů (mj. proto, že kotlina nad plesem musela byla překonána bez podpěry). Dnes je z celé lanovky visutý už jen závěrečný úsek od Skalnatého plesa na vrchol Lomnického štítu.
 • Výstavba visuté lanovky začala 8. března 1936. Avšak technické důvody brzdily zahájení veřejného provozu lanovky až do roku 1942.
 • Spodní část lanovky tzv. první úsek byl kvůli souběhu s novější kabinkovou lanovkou nerentabilní. Provoz na prvním úseku (Tatranská Lomnica – Štart) byl ukončen v roce 1999. Dolní stanice zatím nemá další využití.

GPS souřadnice: (49°11'15.3904"N, 20°14'0.3396"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Fotografie

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Lanovka, Lomnický štít,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Radek Kadera dne 12. září 2015 20:51

Reagovat

hodnocení atraktivnosti lanové dráhy
Po přečtení návodu, jak lze rezervovat jízdenku a zjištění ceny za jízdenku jsem nabyl dojmuu, že buď se na Slovensku musíte mít opravdu dost, ale fakt dost dobře a nebo že majitel (provozovatel) je zloděj. Za tuhle cenu se dostanu tam a zpět na Mont Blank. Děkuji nemusím. nemusím.


Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

 • Liptov
 • Slovakia.travel
 • Union Pojišťovna
 • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru