Sherpa rallye 2008

Další ročník proběhl vynášením nákladu na Téryho chatu

6.11.2008 14:31  |  Bleskovka  |  Libor Bolda
Print Comments

V sobotu 18. října 2008 se uskutečnil další ročník tradičního závodu horských nosičů Sherpa Rallye. Letošní rok vedla trasa po turistickém chodníku na jednu z nejvýše položených chata na Slovensku, více než stoletou Téryho chatu (2015 m) ve Vysokých Tatrách. Startovalo se z Hrebienku.

Sherpa rallyeLoni ve sněhu, letos po sluníčku

Zatímco loni se závodníci brodili ve sněhu pod Chopkem, letos počasí přálo. Možná i díky tomu se na start postavil rekordní počet účastníků. V 11.00 hodin startovalo z Hrebienku (1272 m) 54 mužů a  17 žen. Ženy mají svoji vlastní kategorii Lady Rallye a na zádech nesou 20 kg, muži nakládají do krosny 60 kg. Letos se v předprogramu poprvé představily i děti, ty mají svoji "Bejbi Rellyi".

První místa opět beze změny

Trasu 24. ročníku s převýšením přes sedmset metrů zvládl nejlépe v kategorii muži "domácí nosič" Maťo Maličký - Téryho chata (čas 1 hod. 32 min). Pro představu: To je asi 2x rychleji než na chatu dojdou běžní turisté pohodovým tempem! Martin Maličký tak vyhrál již počtvrté za sebou, a to se nikomu ještě v historii závodu nepodařilo. Ani legendám Viktoru Beránkovi, Mikimu Knižkovi nebo Otovi Janogošovi. Podařilo se mu i obhájit vítězství z roku 2005, kdy vyhrál na stejné trati poprvé, pak následovaly triumfy v Itálii na Rifugio Tagliaferri a loni na Kamenné chatě pod Chopkem.

Výsledky děvčat bohužel "agentury" nevydaly, na místo toho se opěvovala pohostinnost Téryho chaty, kde proběhla noční Sherpa Show.

Příště na Rysy?

Příští ročník, v pořadí 25., by měl proběhnout v Mengusovské dolině s  cílem na Chatě pod Rysmi (2250 m) v Dolince pod Váhou.

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Sherpa rallye, Téryho chata,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru