Sjezdovky otevírá i Tatranská Lomnica

Lyžování v Jasné a na Štrbském Plese je v plném proudu

9.12.2016 6:59  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°9'58.0650"N, 20°16'10.0627"E)
Print Comments

Lyžování v Jasné odstartovalo v sobotu 3.12. na 9 kilometrech sjezdovek, na kterých je momentálně od 30 do 50 cm sněhu. Během nejbližšího víkendu se na obou stranách Chopku bude lyžovat už na téměř 19 kilometrech sjezdových tratí. Na Štrbském Plese si lyžaři od soboty užijí 3,9 km sjezdovek a 4,7 km sjezdovek bude lyžařům k dispozici také v Tatranské Lomnici. První lyžování v sezóně si do Tatranské Lomnice přijedou užít známé tenisové tváře.

Zobrazit všech 11 fotografií

Začíná lyžařská sezóna i v Tatranské Lomnici

Štrbské Pleso hlásí 50 cm sněhu a velmi dobré podmínky pro lyžování, navíc od soboty přibude další otevřená sjezdovka Esíčko. V sobotu 10. prosince se svahy poprvé otevřou i v Tatranské Lomnici a to na sjezdovkách Štart Západ, Štart Východ, Čučoriedky Západ a Čučoriedky Východ. První lyžování v Tatranské Lomnici odstartují tenisté ve složení Miloslav Mečíř, Andrej Martin, Norbert Gombos, Lukáš Lacko, Igor Zelenay, Ján Krošlák, Karol Beck, Jiří Novák, Ctislav Doseděl, Lukáš Dlouhý a Braňo Stankovič.

Bude se slavit i výročí lanovky na Lomnický štít - 75 let!

V Tatranské Lomnici začíná od tohoto víkendu trvalá zimní provoz lanovek. V provozu budou lanovky v úsecích Tatranská Lomnica - Štart, Štart - Skalnaté pleso a lanovka Skalnaté pleso - Lomnický štít. Bližší informace o provozu lanovek a sjezdovek na webu VYSOKÉ TATRY LIVE. Zimní sezóna se bude nést v duchu 75. výročí provozu visuté lanové dráhy na Lomnický štít.

Dobré podmínky mohou být i v Lomnickém sedle

Tento týden monitorovaly terén nejvýše položené sjezdovky v Lomnickém sedle rolby. Podle Juraje Jancíka, náčelníka lanové dráhy je v Lomnickém sedle aktuálně 60 cm sněhu. "Základ zjazdovky je veľmi dobrý, spustenie Lomnického sedla je priamo závislé na prírodnom snehu. Predpoveď, že na budúci týždeň má snežiť je reálna, očakávame, že na svah pribudne chýbajúci prírodný sneh. Robíme všetko preto, aby si lyžiari mohli zjazdovku z Lomnického sedla užiť už v období Vianoc", uvedl Jancík. Středisko v Tatranské Lomnici intenzivně pracuje i na spuštění Audi Ski Arény na východní straně svahu Čučoriedky.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Lomnické sedlo, které leží v nadmořské výšce 2190 metrů je úžasným vyhlídkovým místem. Směrem na východ se rozprostírá svah, který je v zimě nejatraktívnější, nejstrmější černou sjezdovkou na Slovensku.

GPS souřadnice: (49°9'58.0650"N, 20°16'10.0627"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Lyžování,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru