V Tatrách začínají zasněžovat sjezdovky

Technický sníh vytváří podklad pro sjezdařskou pistu

16.11.2011 9:09  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°9'58.4935"N, 20°16'8.1458"E)
Print Comments

Od víkendu běží naplno systémy technického zasněžování v největších lyžařských centrech Slovenska. Otevření lyžařské sezóny se připravuje na 3. prosince v Jasné, ve Vysokých Tatrách se začne asi o týden později.

Zobrazit všech 12 fotografií

Na sjezdovky v Tatrách padá technický sníh

Magické datum 11.11.2011 bylo důvodem k tomu, aby se netradičně v centru Bratislavy právě v 11 hodin otevírala další lyžařská sezóna. Ve městě vznikla malá expozice Tater v čele kopečkem sněhu a 8 sedačkovou lanovkou. A ve stejný den odpolende už padaly na svahy sjezdovek první vločky technického sněhu. Otevření pravé lyžařské sezóny je naplánované v Nízkých Tatrách na 3. prosince 2011. Ve Vysokých Tatrách by se mělo lyžovat od 10. prosince.

„O 15:00 začali zasnežovať Chopok Sever, o 20:00 sme spustili zasnežovanie na Chopku Juh,“ uvedla pro média Katarína Šarafínová z Tatry mountain resorts. A o víkendu začali správci zasněžovat sjezdovky na Štrbském Plese a v Tatranské Lomnici.

Pomohlo počasí

Spuštení umělého zasněžování v nejvyšších polohách Nízkých i Vysokých Tater umožnilo mrazivé počasí během noci. Na Chopku klesla teplota v noc na -6°C a na Štrbskom Plese na -5°C. „Teraz je to už len o počasí,“ dodala mluvčí Katarína Šarafínová. I když je naplánované otevření sezóny na začátek prosince, tak není vyloučeno, že se může lyžovat už dříve.

Lyžovalo se i od října, rekord ovšem drží na Štrbském Plese

Nedostižně vypadá rekord z roku 2009, kdy ve středisku Ždiar – Strednica 17. října slavnostně otevírali sezónu. Tehdy sníh rychle napadl, ale také rychle zmizel a na další várku sněhové nadílky se čekalo skoro do Vánoc. V říjnu se lyžovalo vlastně jen týden. Do letošního roku drží rekord v délce trvání středisko Štrbské Pleso. V roce 2007 se tu začalo lyžovat 10. listopadu a lyžaři zakončili sezónu až 11. května 2008. To znamenalo 184 dní lyžování a nejdelší lyžařskou sezónu v historii Slovenska.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s., Webnoviny.sk

Zajímavosti

  • Mezi novinky letošní sezóny patří navýšení kapacity středistka Tatranská Lomnica. To má na svědomí nová 8 sedačková lanovka na Bukovou horu.
  • Součástí investice je i nová sjezdovka v areálu s mírným sklonem a stejně mírnou obtížností vhodná je zejména pro začátečníky a děti. Nová lanovka je navíc vybavena systémem Kidstop, který zvyšuje bezpečnost dětí při přepravě.
  • Do nového designu se převléká Štrbské Pleso. Jsou tu nové pokladny přímo pod můstky, malé náměstí před hotelem FIS a bezplatné parkování přímo ve středisku. Součástí areálu je i půjčovna, lyžařská škola, servis, úschovna a sportovní obchod pod hlavičkou Tatry Motion.

GPS souřadnice: (49°9'58.4935"N, 20°16'8.1458"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Jasná, Lyžování, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru