Jak objednat horského vůdce

Výhled z Kežmarského štítuObjednávka horského vůdce

  1. Rozhodli jste se pro túru s vůdcem? Rezervaci můžete provést ihned on-line objednávku pomocí formuláře.
  2. Je možné obrátit se i na Spolok horských vodcov přímo ve Starém Smokovci, či na kancelář PSPW v Zakopaném nebo na kanceláře dalších vůdců. Asociaci mají i čeští horští vůdci. Doporučujeme vám rezervaci výstupu předem, snáz domluvíte podmínky vč. například vybavení.
  3. S vybraným vůdcem nebo se zastupující kanceláří se domluvte na vhodném termínu a  případném náhradním datu. Vybraný vůdce s vámi půjde v termín dle vašeho přání, ale s přihlédnutím na počasí a aktuální podmínky v terénu. Na výstup turistického charakteru vede horský vůdce 1-3 osoby u lehčích výstupů (zpravidla v létě) a 1-2 osoby v jiných případech.
  4. Certifikovaný horský vůdce by se vás měl zeptat na vaše zkušenosti a aktuální zdravotní stav. Vy byste ho určitě měli informovat o všech případných chorobách, které by mohli váš výkon ovlivnit. Za bezpečnost výstupu už zodpovídá vůdce. Klient je vůdcem i pojištěn pro případ nehody.
  5. Sraz s horským vůdcem bývá na různých místech podle dané túry. Zpravidla bývá místo setkání i někde v terénu na značené cestě nebo u horské chaty v brzkých ranních hodinách, aby bylo na túru dostatek času.
  6. Rezervaci můžete také věnovat jako milý dárek - horští vůdci nabízejí dárkové poukázky pro klienty. Na vysněný vrchol vám tak mohou pomoci i vaši blízcí nebo přátelé.

Mouintain guide reservation

Výstup na Gerlachovský štít a jiné oblíbené výstupy

Gerlachovský štítV případě nejpopulárnějšího výstupu na nejvyšší vrchol Vysokých Tater Gerlachovský štít klasickou cestou bývá sraz s horským vůdcem ráno v Tatranské Poliance nebo u hotelu Sliezsky dom u Velického plesa.

Výstup

Nejdříve se postupuje po zelené značce Velickou dolinou, z  které se později odbočí a je potřeba překonat první těžší úsek tzv. Velickou próbu. Následuje výstup velmi členitým a orientačně náročným terénem až na samotný vrchol (2655 m n.m.). Po cestě se horský vůdce samozřejmě stará o  dostatečné jištění účastníků (pokud je třeba) a zároveň vás informuje o trase, výhledech a dalších zajímavostech túry. Nebojte se zeptat!

Sestup

Z Gerlachovského štítu se sestupuje Batizovským žlabem, v najdete i nejtěžší úsek túry tzv. Batizovskou próbu. Próby jsou zajištěny i umělými pomůckami, s vůdcem jdete jištěni na laně. Pak už se schází dolinou k Batizovskému plesu. Ze Sliezskeho domu to přes vrchol k Batizovskému plesu podle podmínek trvá zpravidla 6-9 hodin! Sestup od Batizovského plesa můžete po dohodě s horským vůdcem absolvovat sami po značené cestě. Lze domluvit i jiný směr túry na vrchol, pokud jsou k tomu vhodné podmínky - např. Tatarkovou cestou přes Tetmajerovo sedlo.

Vyplavení adrenalinu a překonání sebe sama

Obdobně náročné úseky jako jsou próby na Gerlachu vás čekají i na Lomnickém štítě (Emericiho nárek) nebo na Ľadovém štítě (Ľadový kôň) a vždy to bývá velký adrenalin během výstupu. Jsou to místa s velkou expozicí a vyžadují určitou odolnost a vůli.

Tagy: Horský vůdce,


Související články

Kompletní články
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 15)
Stránka: 1 2 »

Fotografie

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru