Chaty deťom a Nosičská stovka

Rok tatranských chat přináší zajímavé akce

Chaty ve Vysokých Tatrách pořádají přes rok několik zajímavých akcí a byla by určitě škoda, kdyby o nich čeští návštěvníci tohoto pohoří nevěděli. Tento rok startuje projekt "Rok vysokotatranských chat", který je zaměřený na jejich propagaci a vyřešení některých problémů.


O něm budeme informovat později. Ale už teď vás můžeme pozvat na květnové Chaty deťom a červnovou Nosičskou stovku.

Chaty deťom

BilíkovaZamkovského chata pořádají dne 30.5.2004 při příležitosti Dne dětí zábavně-poznávací akci pro malé turisty. Bude pro ně připravena trasa vedoucí od Bilíkové na Zamkovského chatu. Jde o nepříliš dlouhé mírnější stoupání lesní a kamenitou cestou nejprve podél Studenovodského potoka, pak serpentinou k ústí Malé Studené doliny.

Prezentace účastníků bude od 9:00 do 11:00 na Bilíkové chatě, kde děti dostanou orientační mapky, jejichž součástí budou i lehké otázky, týkající se vytyčené trasy. Na pomoc při hledání odpovědí budou připraveni chataři Rainerovy a Zamkovského chaty, členové horské služby a pracovníci TANAPu.

Občerstvení bude pro děti k dispozici na každé chatě. Vyhodnocení otázek a rozdání odměn proběhne po skončení na Bilíkové chatě. Jedinou podmínkou účasti je doprovod dospělé osoby.

Další informace můžete získat na tel. +421 (0) 524 422 439 nebo +421 (0) 903 691 712 - Dana Fassingerová, Slavomír Fassinger.

Nosičská stovka

Již 3. ročník závodu Nosičské stovky - "Memoriálu Juraja Petranského" se uskuteční 26.6.2004. Je pořádán Zamkovského a  Rainerovou chatou na památku nosiče Juraje Petranského, který zahynul v lavině při vynášce na Téryho chatu v roce 2000. Start je v 11:00 na Hrebienku, trasa pokračuje přes Rainerovu chatu do cíle na Zamkovského chatě.

Závod je rozdělen do 3 kategorií: profesionálové (100 kg náklad), příznivci horských vynášek (vynesení 100 kg po částech) a "nese celá rodina" (vynáška 100 kg členy rodiny).

Sraz účastníků je naplánován na 9:00, poté proběhne balení a vážení vynášky. Podmínkou startu je vlastní krosna. Vyhlášení výsledků bude v 15:00. Občerstvení bude k dispozici na Zamkovského chatě, stejně jako zábava s populární hudební skupinou Sherpa Band.

Další informace můžete získat na tel. +421 (0) 907 910 559  (Peter Petras, Rainerova chata) nebo +421 (0) 905 554 471 a +421 (0) 524  422 636 (Janka Kalinčíková, Zamkovského chata).

Zajímavosti

  • Juraj Petranský pracoval jako nosič, živil se zásobováním vysokohorských chat. Tento tvrdý horský chleba sa mu stal osudným, při vynášce v březnu 2000 ho v Malé Studené dolině smetla lavina. Nebylo mu ani 27 let.
  • Jeho přátelé a kolegové nosiči se rozhodli, že Jurajovu památku si budou připomínat akcí - nošením. Tak vznikl nápad na Memoriál Juraja Petranského – Nosičskou stovku.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru