Děla ve Vysokých a Nízkých Tatrách už sypou sníh

Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Chopok už svahy pro lyžaře zasněžují technickým sněhem.

Provozovatelé lyžařských středisek v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese využili mrazivé noci a minulý týden spustili technické zasněžování v nadmořské výšce kolem 1 800 m n. m. Na severní straně Chopku se zařízení na výrobu sněhu uvedla do provozu v podvečer z úterý na středu. Jižní strana Chopku se začala zasněžovat ve čtvrtek.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Sněžná děla už jsou v permanenci

Asi 70 sněžných zařízení minulý týden zasněžovalo sjezdovky ze Skalnatého plesa ve směru: Generál, Esíčka, Čučoriedky západ a Čučoriedky východ. Dalších 7 sněžných děl vyrábělo ve stejnou dobu sníh i na Štrbském Plese na sjezdovce Solisko a Furkota. S postupně klesající teplotou asi od středy přibývají sněžná děla i na sjezdovkách v nižších polohách - Interski, Turistická a Esíčko a podobně i v Tatranské Lomnici na sjezdovkách ze Štartu. V noci z úterý na středu se spustila na plný výkon i zařízení v Jasné v Nízkých Tatrách. V nadmořské výšce od 2004 m n. m. po 1 700 m n. m. zasněžovalo 20 sněžných tyčí úsek sjezdovky Chopok - Luková a postupně přibývaly do provozu další zasněžovací body.

Alchymie sněhu

Kvůli kompaktnosti sjezdovky musí nasypaný sníh "vyzrát" nejprve na kupách a až po určitém čase vstoupují na scénu rolby, které začnou nafoukaný sníh rozhrnovat na požadovanou tloušťku v celém profilu tratí. Pokud budou vyhovující podmínky pro zasněžování, lyžařská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách budou pokračovat ve vyrábění sněhu i v nejbližších dnech. Sjezdovky pak mohou těžit z dobrého podkladu na sjezdovkách a připravit kvalitní tratě na první letošní lyžování.

Spišská gotika v ledovém dómu na Hrebienku

Už 25. listopadu 2016 návštěvníci Vysokých Tater mohou opět obdivovat ledové umění, tentokrát v podobě Spišské gotiky, která bude zdobit interiér kupole Tatranského ledového dómu na Hrebienku. Zimní sezóna v Jasné startuje 3. prosince denním sportovním programem a strhující noční taneční party v hudebním klubu Happy End, pod názvem Winter Music Opening - World Cruise Edition. Zimní sezóna v Jasné bude plná skvělých zážitků, ale i novinek.

Zajímavosti

Rozhovor s ředitelem střediska Jasná

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru