Dovolenou nevybírejte podle fotek

Fotografie jsou na rozdíl od recenzí hodně vzdálené od reality

Kdo se řídí zásadou „Co je psáno, to je dáno,“ může při výběru dovolené pořádně narazit. A nejen psaný text, ale i fotografie mohou o kvalitě služeb, hotelu, barvách moře i výšce hor pořádně klamat. Rozhodně se tak nevyplatí při výběru zájezdu upřednostňovat krásné fotografie před negativními recenzemi.


Napsat člověk může cokoliv, je-li tak uvedeno v nabídce hotelu, že moře je vzdálené 100 metrů, je zcela možné, že každé ráno budete chodit na pláž vzdálenou půl kilometru. Píše -li někdo, že pod sjezdovky v Tatrách jezdí vlak, může to také znamenat, že v Tatranské Lomnici půjdete od nádraží TEŽ k lanovce 20 minut pěšky s lyžemi na zádech do perného kopce. Nejen v tištěných, ale i online katalozích si občas poskytovatelé zájezdů informace zkrášlují. Jenže u textu to u některých nekončí.

Realita často s fotografiemi nemá mnoho společného

Fotografie táhnou a mnohdy rozhodují o tom, zda si dovolenou pořídíte či nikoliv. Fotka je na rozdíl od textu první, co vás upoutá na nabídce zájezdu, a je jedno, zda plánujete dovolenou v Řecku, v Itálii, na Mauriciu, nebo ve Vysokých Tatrách. Není-li pro vás dostatečně zajímavá, ke čtení popisu komplexu se už vůbec nedostanete, proto fotky často projdou photoshopem. Zkušení grafici je upraví natolik, aby nalákali na první kliknutí. Pokud si tak dovolenou vybíráte podle fotek, pak možná po příjezdu do cílové destinace se nestačíte divit. Moře není tak čisté, hory nejsou tak blízko, bazén je více zelený než modrý a hotelový komplex spíše připomíná starou zástavbu než novostavbu. Realita nemá s photoshopem nic společného. Dokonce na fotkách neuvidíte ani oblohu plnou oblak a suchou trávu. Naopak tráva je zelenější a nebe modřejší. Chcete-li si tak užít dovolenou v roce 2018, rozhodně nenechte o koupi zájezdu rozhodovat upravené a na první pohled zcela bezchybné fotografie.

Recenze hotelových hostů vám pomohou s výběrem dovolené

Říkáte si, podle čeho vybírat dovolenou, když popis i fotky mohou být zavádějící? Konečné rozhodnutí vždy učiňte až po přečtení uživatelských recenzí. Jen díky nim se dozvíte, jaká je skutečná realita. Přečíst recenze hotelů se rozhodně vyplatí, nutné je ale vědět, co v nich hledat. Ještě předtím než se pustíte do čtení, musíte pamatovat na to, že recenze jsou vždy subjektivního charakteru. Sto lidí, sto chutí,a tak to, co nevyhovuje jednomu hotelovému hostu, může vyhovovat jinému, proto zohledněte i vaše očekávání a potřeby.

Co se z internetových recenzí dozvíte?

Hodnocení se obvykle týká pokojů, společných prostor, personálu a jídla. Dozvíte se, jak jsou pokoje velké, čisté a moderní, zda je personál příjemný a ochoten řešit případné spory, jaké služby hotel nabízí a s jakým vybavením je možné počítat. Zjistíte, jak vypadá hotelový komplex i jeho okolí, a především zda cena zájezdu odpovídá kvalitě.

Díky recenzím jiných hostů si můžete užít nejen v zimě na Slovensku, v létě pohodlnou dovolenou v Řecku a dalších evropských zemí, ale i všude jinde po celém světě.

Zdroj:

PR článek


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru