Horská turistika v USA

Tipy na turistické cíle ve Spojených státech Amerických

Pokud se zajímáte o horskou či vysokohorskou turistiku, tento článek vám napoví, kam se vydat na túru právě v USA. Máme pro vás několik tipů na výšlapy, ať už jedete na východ nebo na západ Ameriky.


Nazujte pohorky, zažádejte o povolení ESTA USA a vydejte se s námi vzhůru!

Rocky Mountains neboli Skalisté hory

Toto pohoří je součástí horského systému Kordiller, který se táhne téměř 5 000 kilometrů od Britské Kolumbie až po Nové Mexiko. Nejvyšší horou je se svými 4 401 metry Mount Elbert v Coloradu. Pohoří se rozkládá na území pěti států, ale nejkrásnější je právě v Coloradu. Najdete tu také národní park Rocky Mountains, který leží v pohoří Front Range. Vysokohorská silnice Trail Ridge Road, která je dlouhá 75 kilometrů, vás zavede až do výšky přes 3 000 metrů. Na této stezce můžete obdivovat okolní horské velikány, krásná údolí nebo neprostupné lesy.

Dálkový pochod John Muir Trail

Tato stezka vede přes pohoří Sierra Nevada na území Kalifornie. Jedná se o cestu dlouhou přes 330 kilometrů a protíná například Národní park Yosemite, Kings Canyon nebo Národní park Sequoia. S pochodem můžete začít v části Happy Isles a dojít můžete až na vrchol hory Mount Whitney s nadmořskou výškou 4 421 metrů, nejvyšší vrchol kontinentálních Spojených států. Velká část stezky se nachází v divočině ve výšce 2 400 metrů nad mořem. Třetina stezky se nachází ve výšce nad 3 000 metrů nad mořem. Část stezky se také protíná se stezkou Pacific Crest Trail, která má přes 4 000 kilometrů a je tak jednou z nejdelších stezek v USA. Na stezce Johna Muira není příliš rušno vzhledem k tomu, že po ní ročně přejde zhruba 1 500 lidí. Můžete si tak do sytosti vychutnat nádhernou přírodu okolo sebe. Díky cestovnímu povolení ESTA USA můžete i vy navštívit tyto překrásná místa v Americe. Nejeden turista využívá toto povolení, přestože běžný člověk má představu, že jsou potřebná víza. Avšak – naštěstí – není to pravda.

The Great Smoky Mountains neboli Kouřové hory

Jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v USA je právě park Great Smoky Mountains National Park, který se nachází v Apalačském pohoří na území států Tennessee a Severní Karolíny. Svůj název dostaly hory proto, že tu najdete rostliny, které vypouštějí do ovzduší těkavé organické látky. Nadmořská je v těchto horách okolo 2 000 metrů a jsou tak dostupné pro všechny milovníky hor. Mezi nejoblíbenější patří výšlap na horu Mount Le Conte (2 010 m), během které si přijdete na své nejen v oblasti geologie, historie, dobrodružství, ale budete okouzleni i nádhernými výhledy. Pokud budete mít hodně štěstí, uvidíte i medvěda černého.

Adirondacké pohoří

V severovýchodní části USA se nachází Adirondacké pohoří se svou nejvyšší horou Mount Marcy, která se nachází ve výšce 1 629 metrů nad mořem. Můžete se dokonce stát jedním z těch, kdo zdolali všech 46 vrcholů. Se svými 6 miliony akrů je Adirondacké pohoří největší chráněnou oblastí na území kontinentálních Spojených států. Mezi oblíbené výšlapy patří ty na Wright Peak, Gothics Mountain nebo Sleeping Beauty.

Zdroj:

PR článek


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru