Lyžařská střediska ve Vysokých Tatrách lákají na nové zážitky

Opět se chystá Ledový dóm na Hrebienku nebo nové vleky pro děti a časomíra pro nejrychlejší lyžaře.

Zima v Tatrách bude pestrá na zážitky a Tatranci věří, že i bohatá na přírodní sníh. Počasí už předznamenává, že se blíží jedno z nejkrásnějších období v roce a lyžařská střediska v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese spustila sněžná děla v polovině listopadu.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Sezónu otevírá ledový dóm na Hrebienku

Zimní sezónu ve Vysokých Tatrách otevře 25. listopadu nejnavštěvovanější tatranská atrakce - Tatranský ledový dóm na Hrebienku. Centrum turistického ruchu se ocitne v zajetí ledu a jeho chladné srdce promění ruce šikovných sochařů na jedinečné umělecké dílo. Téma ledové stavby se tentokrát nese v gotickém stylu s prvky skelných oltářních vitráži. Kouzelnou atmosféru podtrhnou i tóny vážné hudby.

Vychutnejte si ranní Fresh Track

Návštěvníci a lyžaři si kromě známých akcí a atrakcí jako jsou Tatry Ice Master, Sněžní psi, Sněhuláci na Skalnatém plese, Audi Ski aréna se slalomovou časomírou, sáňkování na Hrebienku, Sky of Stars dinner, užijí i Fresh Track. Brzkou ranní lyžovačku na čerstvě upravených sjezdovkách nabízejí kromě Tatranské Lomnice už i svahy Soliska.

Děti mají nové sjezdové tratě

Lyžařským střediskům na Štrbském Plese a v Tatranské Lomnici přibudou nové dětské vleky - Junior (80 m) na části sjezdovky Interski a také na sjezdovce Buková hora (150 m). Malí lyžaři si v obou střediscích vyzkouší první obloučky na nových slalomových tratích. Extra zábavu po lyžování nabízí i letos týdenní aprés-ski program. Štrbské Pleso nabývá charakter tréninkového střediska. Provozovatelé zde vytvářejí lepší podmínky pro profesionální lyžaře z okolních zemí, kteří zde s oblibou trénují již od časných ranních hodin. Sportovci z lyžařských klubů budou využívat svahy Interski a část sjezdovky Solisko. Ve spodní části Turistické sjezdovky se myslí na fanoušky snowboardingu. V části snowparku K2 přibude nová zábavná FUN zóna pro nejmenší.

Bezpečnost pohlídá opět skipatrola

Bezpečnost a pořádek na sjezdovkách v Tatranské Lomnici je v rukou skipatroly. Ta řeší problémy na sjezdovkách včetně kontroly bezpečnostních prvků na lyžařských tratích, označuje FUN zónu, připravuje stavbu slalomové tratě AUDI arény, kromě toho poskytuje součinnost HZS při úrazech tak uzavírá sjezdovky.

Novinky pro skialpinisty

Změny ve střediscích Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica čekají tuto sezónu i skialpinisty. Nové informační tabule s bezpečnostními pokyny jim zpřesní možnosti pohybu a zdržování se na sjezdovkách. Skialpinisty při vstupu na sjezdovku upozornění vývěsky a mapky s informacemi kde, jak a kdy se pohybovat po sjezdovce. Tzn. vpravo mimo vytyčených sjezdovek a po okraji lyžařské tratě. Trasu skialpinisty v terénu usměrní označené tabule.

Nezpomeňte ani na gastrozážitky

Tradiční gastronomická Tatranská večeře zážitků na Štartu obohatila letos svůj program o novinku - luxusní vinnou degustaci. Z Tatranské Lomnice do výšky 1 173 m n.m. vyveze milovníky dobrého jídla na tento kulinářský speciál netradiční taxík - ratraky Grand snow taxi. Redesignem přejde do začátku zimní sezóny i provoz Old Start Burger na mezistanici Štart, která pod novým názvem Retro Station Restaurant chystá širší nabídku jídelního lístku a atraktivnější terasu s grilem a areálem určeným pro dětského klienta. Ve Starém Smokovci za Grandhotelem plánují spustit před Vánocemi novou podnikovou prodejnu s degustačním barem ovocných destilátů.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Z důvodu pravidelné podzimní technické údržby se od začátku listopadu měnila v horských střediscích provozní doba lanovek. Horská střediska v Tatranské Lomnici, ve Starém Smokovci a na Štrbském Plese doporučují návštěvníkům prověřit si informace o provozu lanovek na www.vt.sk.
  • Zlepšení komfortu v podobě nových pokojů Classic plánuje i historický Grandhotel Praha**** v Tatranské Lomnici. Jeho původních 54 standardních pokojů prochází celkovou rekonstrukcí, díky níž historická legenda Tater znovu zazáří noblesou a elegancí. Další nové pokoje v klasickém secesním stylu budou k dispozici v polovině prosince.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru