Lyžování snow

Novou příležitost přináší sjezdařům v Tatrách Park Snow

Důležitými informacemi pro všechny lyžaře, kteří si letos budou chtít opět užít sjezdovky pod vrcholky Tater, jsou bezesporu ceny vleků, možnosti skipasu a novinky na sjezdových tratích.

Jedna změna tu je. Ve  Vysokých Tatrách se bude letos lyžovat v Parku Snow.

Park Snow

Štrbskému Plesu, které je se Starým Smokovcem, Tatranskou Lomnicou a areály ve Ždiaru na Strednici a v Bachledově dolině součástí velkého komplexu s novým jménem (dříve 1. Tatranská a.s.) Park Snow Vysoké Tatry se dostalo ocenění 5 zlatých hvězdiček od sdružení lanovek a vleků a firmy SITOUR. Bylo vyhlášené za jedno z nejlepších lyžařských TOP-středisek na Slovensku.

Co to znamená? Všechno a nic. Známka by měla značit, že jde o středisko evropského významu. S tím nelze než souhlasit. Pro Slovensko, Polsko, Maďarsko a pobaltské státy velký význam má. Těm, kteří mají stejně daleko na špičkové alpské areály jako významné asi nepřijde. Avšak kvalita služeb lyžařům pod Tatrami opět šla nahoru. Je totiž co zlepšovat.

Sjezdové lyžování

Od poloviny listopadu by se měl začít na sjezdovkách připravovat umělý sníh. Zasněžuje se už na 7 km tratí. Zbývajících 13 km čeká na větší sněhovou nadílku, aby se mohl spustit provoz. Špičková sezóna, která tu trvá jen dva týdny a o několika víkendech, začíná 20.12.2003, od tohoto data bude platit i opět cenově vyšší tarif skipasů. Ceny jsou dvojí: pro Štrbské pleso a pro ostatní střediska. Lyžovat by se mělo až do začátku května.

Vybavení a možnosti

Na co se můžete těšit? Čeká vás 20 km sjezdovek lehké nebo středně těžké obtížnosti a snowboardový areál na Štrbském Plese. Tam nabízí i paragliding na sněhu. Park Snow se snaží nalákat i na atraktivní bungee jumping ze skokanského můstku, neokoukaný ski-jöring (jízda na lyžích za koněm) a na oblíbené psí spřežení.

Areály ve Vysokých Tatrách by měly nabízet i půjčení lyží a  lyžařských bot, skiservis a možnost občerstvení. Kdo na lyžích neumí, může se to učit v lyžařské škole. Parkování je možné na vyznačených parkovištích, využít můžete i spojení TEŽ.

Ostatní areály, zejména Západné Tatry (Zuberec-Janovky, Roháče-Spálená dolina, Zuberec-Milotín) nabízejí podmínky srovnatelné s českými, doporučujeme zejména areál Spálená dolina, kde mají vysoký standard služeb.

Naše tipy

Alpské lyžování je v Tatrách pořád na vzestupu. Trápením majitelů vleků je krátká sezóna, plno je jen o Vánocích, Velikonocích a  při prodloužených víkendech, o to je to výhodnější pro ty, kteří fronty nesnášejí. Pokud si berete běžky máme pro vás také aktuální informace. Počítejte s poplatky za parkování (160,- SKK/den).

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru