Lyžování začíná na Štrbském Plese už v sobotu 26.listopadu

Oteplení přípravy na zimu nezastavilo. Začíná lyžařská sezóna.

Na sjezdovce Interski odstartuje v sobotu 26. listopadu lyžařská sezóna na Štrbském Plese. Ačkoli to podle počasí aktuálně vypadá v Tatrách na jarní lyžování, Tatry jako první nabízejí nedočkavým lyžařům testování sněhu.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Lyžaře čekají dobré podmínky

Náhlé silné oteplení sice přibrzdilo přípravy na zimní sezónu, ale nezastavilo je. Už v neděli se naplní předpovědi meteorologů, kdy se očekává příchod studeného arktického vzduchu na Slovensko. Na lyžařské svahy se bude opět sypat sníh.

Na sjezdovce leží 40 cm sněhu

"Už niekoľko dní si komunita snowboardistov stavia na zjazdovke prekážky a skúša novosezónne jazdenie. Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety dopytujúcim nedočkavým lyžiarom a otvoriť červenú zjazdovku Interski na prvé testovanie snehu. Na svahu je 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie dobré. Nakoľko sú predpovede meteorológov na najbližšie obdobie priaznivé pre technické zasnežovanie, predpokladáme, že delá pôjdu už od nedele v nonstop režime. Naším cieľom je pripraviť zjazdovky tak, aby sezóna odštartovala naplno 3. decembra a podarilo sa nám v Tatrách otvoriť do Vianoc, čo najviac zjazdoviek. Čo sa týka nového týždňa, uvidíme aký bude záujem o lyžovanie počas soboty a nedele a podľa toho prispôsobíme aj prevádzku Interského v najbližších dňoch", uvedl Peter Tomko, šéf lyžařského střediska na Štrbském Plese.

Postupně se přidají další areály

Lyžařům je k první víkendové lyžování k dispozici lanová dráha Mostíky podle provozních hodin od 8: 30-15: 30 hod. S první lyžovačkou je v platnosti i celosezónní lístek Šikovná sezónka. Jednodenní lístek pro všechny věkové kategorie zakoupený na pokladně a přes www.gopass.sk bude v ceně 16,90 eur. Pro pěší turisty je v provozu lanová dráha Solisko Expres a restaurace Bivac na Solisku a Slalom u údolní stanici lanovky Solisko Expres. Informace o postupném otevírání sjezdovek na Štrbském Plese a v Tatranské Lomnici budou aktualizovány na stránce střediska www.vt.sk.

Překoná se nejdelší sezóna z roku 2007?

Nejdelší lyžařská sezóna trvala na Štrbském Plese 174 dnů od 11.11.2006 - 8.5.2007. Poslední roky lyžařská sezóna začínala:

  • 18.12. (2010), 3.12. (2011), 2.12. (2012), 7.12. (2013), 30.11. (2014), 6.12. (2015), 5.12. (2016).
Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • TOP atrakce zimní sezóny ve Vysokých Tatrách - Tatranský ledový dóm na Hrebienku z 90 tun ledu je počtvrté zpřístupněn veřejnosti od pátku 25. listopadu.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru