Pojištění si neplatíte pro nic za nic

Vyplatí se dobře pojistit

Dnes a denně se jak na území České Republiky, tak kdekoliv v zahraničí stávají nehody či úrazy, na které opravdu není jednoduché se zcela připravit.

Ať už vás srazí nepozorný lyžař, špatně šlápnete v náročném horském terénu nebo jednoduše nebude protijedoucímu automobilu silnice dostatečně široká, pro podobně nešťastné situace si platíme nákladná pojištění u rozličných pojišťovacích společností.

Pojištění na lyže

Množí se však situace, kdy pojišťovny z toho či onoho důvodu nechtějí i poctivě platícímu klientovi plnění vyplatit nebo si hledá různé důvody pro krácení plné výše odškodnění. „Za rok 2017 celkem 755 občanů, kteří se cítili poškozeni jednáním pojišťovny, vložilo důvěru do společnosti Vaše nároky.cz. Necelá polovina poté řešila krácení či úplně odmítnutí plnění pojištění automobilu. V této oblasti jsme se dále zabývali zejména pojištěním odpovědnosti, úrazovým a majetkovým pojištěním,“ uvádí PR manažerka společnosti Vaše nároky.cz Eva Jurčíková.

Dá se proti tomu vůbec něco dělat?

Výmluvy pojišťoven bývají často tvrdým oříškem. Nejlepší radou je v tomto případě zachovat chladnou hlavu a svého práva se nevzdat.

  • Důkladně si pročtěte smlouvu, kterou jste s dotyčnou pojišťovnou uzavřeli. Podmínky vyplacení uvedené ve smlouvě poté srovnejte s odůvodněním zamítnutí vaší žádosti.

Pokud si budete i nyní jisti, že nárok na plnění vám zcela jistě náleží, co nejrychleji se proti rozhodnutí pojišťovny odvolejte. Odvolání je nutné podat v písemné formě a co nejsrozumitelněji v něm podat svůj úhel pohledu podložený argumenty opírající se o smluvní podmínky.

Myslete také na zajištění důkazů, které v ideálním případě nezvratně dokládají vzniklou situaci. V každém případě není na škodu vzít si kontakt na osoby, které se v inkriminované době nacházeli ve vaše okolí a byly by v případě nutnosti ochotny vypovídat u soudu ve váš prospěch.

A co když se i tak nezadaří?

Pokud máte již pocit, že jste zkusili jednoduše všechno, a stále jste nedosáhli tíženého odškodnění, neváhejte svěřit svá trápení do rukou profesionálů. Ti jsou totiž v dnešním světě často slyšet hlasitěji než obyčejní lidé.

Dělá se vám při pohledu na ceníky advokátních kanceláří černo před očima? Pro tyto případy byla založena společnost Vaše nároky.cz, která se s nekalými praktikami pojišťoven potýká již od roku 2013. Veškerá rizika a náklady při neúspěšném vyřešení případu bere na sebe a provizi si berou až z vyzískaného odškodnění. Nic neplatíte ani za posouzení případu, který je možné si zadat jednoduše online z pohodlí domova.

Zdroj:

PR článek: vasenaroky.cz


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru