Rozcestníky ukazují krátké časy

I přes nové značení nebude většina turistů v Nízkých Tatrách stíhat časy mezi rozcestníky.

Pozor na nepřesné udávání časů na rozcestnících v Nízkých Tatrách.

Rozcestníky ukazují jinakLetos je nové značení

V roce 2010 proběhlo nové přeznačení východní části hřebene (na východ od sedla Čertovica) Nízkých Tater. Většina rozcestníků dostala nové směrovky a i značení v terénu bylo obnoveno a některé úseky jsou vedeny jinak, než najdete na starších mapách. Např. výstup na Andrejcovou od Liptovské Tepličky (přes Ždiarskou dolinu) neodbočuje do Ždiarskeho sedla, ale modrá značka pokračuje dále dolinou kolem Ždiarskeho potoka a v jejím závěru se prudce stáčí doleva a vystupuje přímo na hřeben na malou polanu. K útulni Andrejcová se tak musíte vrátit hřebenem východním směrem (10 minut).

Mnoho udávaných časů je nereálných

V úseku Čertovica - sedlo Priehyba je většina časů na rozcestnících a v mapách určena "běžcům", ne turistům. Na 7 hodinové trase bez problémů naberete 2-3 hodiny zpoždění. Je třeba s tím počítat při plánování přechodu hřebene a nocování v útulnách. Cesty jsou navíc poměrně zarostlé, málo chozené, často se budete prodírat kosodřevinou, hustou trávou i typickým horským "pralesem". Často jsou cesty také zničeny těžkou technikou, zpracovávající polomy - počítejte s rozbahněným povrchem a horší orientací.

%%full%%

Pozor na značení mezi sedlem Priehyba a Kolesárovou

Ve směru od sedla Priehyba bedlivě sledujte značku po prudkém výstupu hřebenem. Velice nenápadně odbočuje doprava a odklání se od široké cesty, kterou využívá těžká technika. Výstup na Kolesárovou je veden po levé straně hřebene (ve směru Kolesárová).


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru