Slovenský region Orava nabízí skvělé podmínky pro lyžaře

Zkusili jste lyžování na Oravě?

Hledáte ještě, kam se vydat na zimní dovolenou na lyže? Podívejte se na Slovensko.


Nádherný region Orava nabízí řadu možností na lyžování pro rodiny s malými dětmi, začátečníky, ale i pro zkušené lyžaře. Pokud hledáte ubytování na Oravě, doporučujeme Zuberec.

Zuberec Janovky

Pokud sháníte dobrou neokoukanou lyžovačku pro celou rodinu, pak se vydejte do lyžařského střediska Zuberec Janovky. Rozkládá se mezi regiony Vysoké Tatry, Západní Tatry a Orava, Převýšení sjezdovek je 250 metrů a sníh se tu drží většinou od prosince až do března. Je to praktické středisko pro rodinnou dovolenou. Na 5,4 kilometrech sjezdovek si zajezdí, jak zkušení lyžaři, tak malé děti. Pro mladé rodiny s malými dětmi je výlet do tohoto střediska ideální. Dokonce se v rámci střediska nacházejí také upravované běžecké tratě, pokud je přírodní sníh. Nedaleko Zuberce můžete také zavítat do nádherného skanzenu – Múzeum Oravskej dediny, který je otevřený po celý rok.

Roháče Spálená

Dalším skvělým lyžařským střediskem na Oravě hned vedle Zuberce jsou Roháče Spálená. Oravská část slovenských Západních Tater se totiž nazývá Roháče. Známé jsou svojí úžasnou sněhovou nadílku. Lanovky vás vyvezou téměř do dvou tisíc metrů, takže pro zkušené lyžaře tu o adrenalin není nouze. Nachází se tu pět vleků a lanovek a osm sjezdovek. Vhodné sjezdovky jsou tu také pro začátečníky a malé děti. Od sezony 2018/2019 je také otevřený nově vybudovaný komplex služeb s restaurací. Najdete tu také lyžařskou školu a půjčovnu lyžařského vybavení.

Kubínska Hoľa

Dalším významným a přírodně bohatým pohořím na Oravě je Oravská Magura. Jejím nejvyšším vrcholem je Kubínska Hoľa, která se tyčí do výšky 1 346 metrů nad mořem. Stejně jako všude na Oravě i tady jsou skvělé sněhové podmínky, takže lyžovat se tu dá několik měsíců v kuse. Nacházejí se tu příjemné jižně položené sjezdovky, nádherné výhledy na Oravu (Roháče a Chočské vrchy) a vše potřebné pro lyžaře. Díky své poloze a vybavení je to jedno z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek na Slovensku, takže tu najdete restaurace, obchody a řadu ubytování v Zuberci.

Orava vás prostě nadchne.

Zdroj:

PR článek

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru