Z Lomnického sedla už na Nový rok

Po sněžení dovolí otevřít nejstrmější sjezdovku na Slovensku.

Lomnické sedlo (2 190 m n.m.) - nejvýše položená a nejstrmější sjezdovka na Slovensku bude pro fajnšmekry sjezdového lyžování otevřena hned v první den nového roku 2017. Přírodní sníh v Lomnickém sedle dosahuje aktuální výšku 120 cm.

sjezdovka v Lomnickom sedleDolů z Lomnického sedla

Nejatraktivnější 1 240 m dlouhou sjezdovku z Lomnického sedla na Skalnaté pleso se díky dostatečné přírodní sněhové pokrývce podaří otevřít mnohem dříve než to bylo v minulých letech. Spuštění sjezdovky v Lomnickém sedle je přímo závislé od čistě přírodního sněhu a od výsledku sledování sněhové pokrývky Horskou záchrannou službou (HZS). Ve čtvrtek 29.12. provedli pyrotechnici HZS testování pokrývky v Lomnickém sedle odstřelem pomocí výbušnin. Při dvou preventivních odstřelech nedošlo k uvolnění laviny a lavinoví specialisté z HZS vyhodnotili stav sněhové pokrývky v Lomnickém sedle jako stabilní.

Otevřená je i oblíbená Francúzska mulda

Nejnáročnější lyžaři si kromě prudké černé sjezdovky v Lomnickém sedle užijí i tzv. Francouzskou muldu, freeridový terén v její jihozápadní části, který je jednou z alternativ kudy sjet pověstné "sedlo". Ze Skalnatého plesa do vyhledávaného lyžařského terénu do Lomnického sedla vyváží zkušené lyžaře více než 1 km dlouhá dvousedačková lanovka se 400 m převýšením.

Podmínky naprosto ideální

Na ostatních sjezdovkách v Tatranské Lomnici je od 50 - 70 cm sněhu a na Štrbském Plese je od 40 - 50 cm sněhu a podmínky pro lyžování velmi dobré. Lyžaři si po lyžování ve Vysokých Tatrách mohou užívat doplňkové aprés-ski aktivity jako např. Tatranskou večeři zážitků na mezistanici Štart každou středu, pátek a sobotu nebo Večeři pod hvězdami na Skalnatém plese, která začíná 7. ledna. V nabídce je i ranní lyžování Fresh Track na sjezdovce Solisko na Štrbském Plese už v 7. hodin ráno, noční sáňkování z Hrebienku do Starého Smokovce, koncerty v Tatranském ledovém dómu nebo aprés-ski party přímo na svahu. Více na www.vt.sk.

Zajímavosti

  • Během posledních let se Lomnické sedlo otevíralo v termínech: 16.2.2016, 16.1.2015, 22.3.2014, 30.1.2013, 20.1.2012, 30.1.2011, 14.2.2010 a 2.1.2009.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru